Ranking oparty jest o oceny, jakie klienci sklepów wystawiają sprzedawcom po zrealizowanych zakupach. Poza dziesiątką najlepszych e-sklepów, portal nagradza też liderów w 15 kategoriach specjalistycznych. Skierowany do miłośników jednośladów Gmoto.pl zwyciężył w kategorii Motoryzacja. Na ten wynik złożyło się ponad 6 tysięcy pozytywnych ocen klientów.

Drugie miejsce w kategorii przypadło marce, której nie trzeba przedstawiać żadnemu kierowcy. Oponeo.pl to doskonałe narzędzia wyszukiwania, profesjonalne porady i współpraca z warsztatami w całym kraju. Na trzeciej pozycji uplasował się Hamulcesklep.pl, a na czwartym znajdziemy skierowany do rolników Grene.pl. Pierwszą piątkę zamyka Strefakierowcy.pl. Pozostałe miejsca oraz cały ranking można zobaczyć tutaj.

 Już samo podium kategorii Motoryzacja sugeruje, że branża stawia na specjalizację. - To jedyna kategoria tegorocznego rankingu, w której rywalizujące sklepy w zasadzie nie stanowią dla siebie bezpośredniej konkurencji - wskazuje Grzegorz Sroka, kierujący serwisem Opineo.pl. - Na ostatecznym kształcie tabeli w dużej mierze zaważyły dodatkowe udogodnienia, które e-sprzedawcy oferują klientom - dodaje.

Wśród ciekawych rozwiązań znajdziemy oferty rabatów i zniżek do stacjonarnych serwisów i warsztatów, które kupiony w internecie sprzęt zamontują, a nawet opcję dostawy z montażem. Dużym udogodnieniem jest też możliwość doboru części po numerze VIN samochodu czy bezpłatne konsultacje telefoniczne z ekspertami.

Wystawiając opinię w Opineo.pl, konsumenci oceniają: szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi klienta, jakość zapakowania przesyłki oraz deklarują, czy poleciliby ten sklep internetowy swoim znajomym. Za każdy z tych atrybutów sklep może zdobyć 5 punktów. O miejscu w rankingu decyduje średnia wyciągnięta z ocen składowych oraz punkty przyznawane za liczbę opinii. Każdy tysiąc to dodatkowy punkt doliczany do średniej. Więcej informacji o rankingu można znaleźć na opineo. Dołącz do Opineo.pl i buduj pozycję w Rankingu Sklepów Internetowych

Patronem merytorycznym rankingu Opineo.pl jest firma badawcza Nielsen.