Budynek powstał zgodnie z architekturą typową dla standardów Mercedesa. Dach salonu zdobi firmowa gwiazda, która wraz z podstawą mierzy prawie 10 m wysokości. Wyposażono ją w system pomiaru siły wiatru – jeśli wieje zbyt mocno, ruch obrotowy zostanie wyłączony, a gwiazda ustawi się tak, by stawiać jak najmniejszy opór.

Budynek ma powierzchnię ponad 3000 m2 i liczy pięć kondygnacji – cztery naziemne oraz podziemny parking, który w mediach społecznościowych zdążył już dorobić się własnego hashtaga #BMGSecretGarage.

Poza ekspozycją osobowych Mercedesów w salonie znajdują się strefy modeli dostawczych oraz marki Smart. Nie zabrakło oczywiście strefy AMG, której wykończenie jest zgodne z duchem Mercedesów noszących dodatkowo litery AMG na nadwoziu. Na podłodze znalazła się imitacja śladów opon, strefę podświetlono na czerwono, a z głośników w postaci beczki emitowany jest dźwięk silników samochodów z Affalterbach. Na terenie salonu znajduje się także część gastronomiczna z kawiarnią i restauracją, a obok – serwis oferujący 12 stanowisk.

Mercedes – salon z widokiem na Zatokę Gdańską

Na samej górze mieści się z kolei sekcja do organizacji zamkniętych wydarzeń, takich jak premiery nowych modeli, oraz przestronny taras z widokiem na Gdynię oraz Zatokę Gdańską. Budynek już wkrótce zostanie wyposażony w proekologiczne rozwiązania – na dachu znajdą się panele fotowoltaiczne oraz pięć pszczelich uli.

Nowy salon znajduje się przy ulicy Łużyckiej 9 w Gdyni. Jego budowa była podzielona na kilka etapów i trwała ponad 2 lata. Ostatnia część inwestycji, gdzie mieści się strefa AMG Performance Center oraz ekspozycja zelektryfikowanych modeli z rodziny EQ, dobiegła końca w marcu br. Ostateczne uruchomienie nowego salonu zbiegło się z 22. rocznicą uzyskania przez firmę BMG Goworowski autoryzacji sprzedaży samochodów stuttgarckiego producenta (9 kwietnia 1998 r.).