Nextbase to lider rynku zaawansowanych kamer samochodowych. Posiada ponad 80 proc. udziału na rynku brytyjskim, a na rynku europejskim - 60 proc. Od 17 września również klienci w Polsce mogą znaleźć na półkach 6 produktów Nextbase. Są to modele: 122HD, 222, 322GW, 422GW, 522GW oraz najnowsza 622GW o rozdzielczości 4K.

Nextbase - jakość obrazu i bezpieczeństwo

Firma w swoich produktach skoncentrowała się na możliwie najlepszej jakości bez względu na warunki pogodowe panujące na drodze. Możliwe jest to, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które skupia się na najważniejszych rzeczach jak na przykład tablice rejestracyjne nagrywanych pojazdów. Ponadto kamery korzystają z półprzewodników firmy Ambrella, wiodącego producenta tych elementów.

Urządzenia z dopiskiem GW wyróżniają się swoją modułową budową. To oznacza, że mają one możliwość podłączenia dodatkowych kamer, które będą nagrywać to, co dzieje się w kabinie samochodu, lub taką, która będzie nagrywała przez tylną szybę auta. Poza tym na pokładzie mamy moduł WiFi oraz GPS.

Firma podkreśla, że kamery samochodowe powinny być wsparciem kierowcy, dlatego poza nagrywaniem sytuacji na drodze powinny mieć dodatkowe użyteczne funkcje. Głównym zadaniem kamery jest poprawa bezpieczeństwa, zatem niektóre z nich są wyposażone w systemy powiadamiające służby ratunkowe o kolizji. System działa tak samo jak w samochodach wyposażonych w funkcję SOS. Jeśli nie ma żadnej reakcji ze strony kierowcy, zostaje wysłana do niego karetka. Oczywiście skuteczność współpracy kamery ze służbami ratunkowymi zależeć będzie od tego jak uda się wdrożyć te narzędzia w Polsce.

Producent chwali się także systemem montażu kamery. Jest ona wyposażona w specjalny magnetyczny uchwyt, dzięki czemu łatwo można ją montować i demontować. Ten sam uchwyt służy także do przesyłania energii, więc przewód zasilający jest na stałe podpięty do uchwytu na szybie, a nie samej kamery.

Najważniejsze funkcje kamer Nextbase serii 2:

 • Emergency SOS – w przypadku poważnej kolizji lub wypadku technologia ta może uratować życie pasażerom. Wówczas automatycznie służby ratunkowe zostają poinformowane o wypadku oraz o dokładnej lokalizacji pojazdu za sprawą wbudowanego w kamerę nadajnika GPS. Ułatwiając służbom uzyskanie kluczowych informacji użytkownik może wprowadzić w system informacje medyczne takie jak grupa krwi czy historia chorób. 
 • Funkcja AutoSync - Wykorzystuje ona technologię Bluetooth do automatycznego przesyłania plików wideo z konkretnym zdarzeniem na drodze bezpośrednio na smartfon użytkownika. Filmy można przeglądać na dedykowanej aplikacji mobilnej MyNextbase oraz łatwo udostępniać je stronom trzecim np. Policji. 
 • Sterowanie głosowe - Nextbase w swoich produktach oferuje integrację z asystentem głosowym Amazon Alexa. Kierowca dzięki tej funkcji ma możliwość zapisywania nagrań wideo, odtwarzania muzyki, wykonywania połączeń telefonicznych, a nawet obsługi urządzeń smart home za pomocą swojego głosu (na tą chwilę nie ma obsługi języka polskiego).  
 • Tryb parkowania – rejestruje wstrząsy lub fizyczne ruchy pojazdu, gdy samochód jest zaparkowany. Zapewnia kierowcom ochronę poprzez aktywację nagrywania wideo, gdy dojdzie do stłuczki, a nawet wówczas, gdy w pojeździe nie ma kierowcy. 
 • Intuicyjne i zaawansowane oprogramowanie MyNextbase - W jego skład wchodzi aplikacja na urządzenia mobilne (MyNextbase Connect) oraz odtwarzacz wideo na komputery (MyNextbase Player). Użytkownik otrzymuje również wersję do edycji i bezpłatną pamięć masową w chmurze, która gwarantuje bezpieczne przechowywanie nagrań z kamery samochodowej. 

Specyfikacja oferowanych kamer Nextbase

Model  Nextbase 622GW  Nextbase 522GW  Nextbase 422GW  Nextbase 322GW  Nextbase 222  Nextbase 122 
Rozdzielczość  4K przy 30fps1440 przy 60fps1080p HD przy 120fps  1440p HD przy 30fps1080p HD przy 60fps  1440p HD przy 30fps1080p HD przy 60fps  1080p HD przy 60fps720p przy 60fps  1080p HD przy 30fps720p przy 60fps  720p HD przy 30fps 
Ekran  Ekran dotykowy 3” HD IPS  Ekran dotykowy 3” HD IPS  Ekran dotykowy 2,5” HD IPS  Ekran dotykowy 2,5” HD IPS  Ekran 2,5” HD IPS  Ekran 2” LED 
WiFi  Wi-Fi QuickLink  Wi-Fi QuickLink  Wi-Fi QuickLink  Wi-Fi QuickLink  Nie  Nie 
Bluetooth  Tak — Bluetooth 5.0  Tak — Bluetooth 4.2  Tak — Bluetooth 4.2  Tak — Bluetooth 4.2  Nie  Nie 
GPS  10 Hz  10 Hz  10 Hz  10 Hz  Nie  Nie 
Tryb parkingowy  Inteligentny  Inteligentny  Inteligentny  Inteligentny  Inteligentny  Inteligentny 
System SOS  Tak  Tak  Tak  Tak  Nie  Nie 
Łączność Alexa  Wbudowany  Wbudowany  Wbudowany  Nie  Nie  Nie 
Filtr polaryzacyjny  Wbudowany  Wbudowany  Kompatybilny  Kompatybilny  Kompatybilny  Nie 
Kąt widzenia  140°  140°  140°  140°  140°  120° 
Obiektyw  6-warstwowe f1.3  6-warstwowe f1.3  6-warstwowe f1.3  6-warstwowe f1.6  6-warstwowe f1.6  4-warstwowe f2.2 
Kompatybilność z modułami  Kamera tylnej szyby,  Kamera skierowana do tyłu,   Kamera widoku kabiny  Kamera tylnej szyby,  Kamera skierowana do tyłu,   Kamera widoku kabiny  Kamera tylnej szyby,  Kamera skierowana do tyłu,   Kamera widoku kabiny  Kamera tylnej szyby,  Kamera skierowana do tyłu,   Kamera widoku kabiny     

Poza rejestrowaniem podróży samochodowych, kamery samochodowe Nextbase to również zaawansowane funkcje i moduły przekształcające samochód w inteligentny pojazd. W ofercie znaleźć można akcesoria, w tym karty SD, filtry polaryzacyjne, pokrowce oraz okablowanie.

Ceny i dostępność

Kamery samochodowe Nextbase dostępne są w MediaMarkt, MediaExpert, Komputronik, X-kom, Allegro, oraz u wybranych partnerów handlowych w sugerowanej cenie katalogowej:

 • 122HD – 299 zł
 • 222 – 399 zł 
 • 322GW – 599 zł
 • 422GW – 799 zł
 • 522GW – 899 zł
 • 622GW – 1 199 zł