Jak poinformowała w poniedziałek policja do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. Wolskiej w Kolbuszowej. Funkcjonariusze interweniujący w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia budynku przez kierującą seatem, na miejscu zastali dwie kobiety - 19- i 16-latkę.

"19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją, aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć, ale nie wiedziała, jak zahamować i wjechała w budynek, uszkadzając seata i elewację" – przekazała kolbuszowska policja.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Dodała, że obie kobiety były trzeźwe. Z uwagi na uszkodzenia samochodu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Natomiast nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kolbuszowscy policjanci.

Policja przypomina, że zgodnie z Kodeksem wykroczeń właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.(PAP)

autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/