• Auto z 1998 roku pokonało zaledwie 13,5 tys. km - tak niski przebieg to konsekwencja długiego przymusowego postoju w garażu
  • Samochód oferowany jest na czarnych tablicach rejestracyjnych (numer zaczyna się od liter KAC), które stosowano do 2000 roku
  • Fiat Punto porusza się jeszcze na oryginalnych oponach, na jakich wyjechał z salonu Polmozbyt w 1998 roku

Do wyjątkowej aukcji internetowej zachęca koncern FCA. Na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił bowiem Fiat Punto 1.1 55S z 1998 roku. Właściciel zapewnia, że samochód jest w świetnym stanie technicznym. W komunikacie prasowym wspomniano bowiem, że Punto jest idealnie zachowane i prowadzi się niemal jak nowy samochód.

Samochód oferowany jest jeszcze na czarnych tablicach rejestracyjnych (numer zaczyna się od liter KAC), które stosowano do 2000 roku. Równie wiekowe jest ogumienie. Wystawiony na aukcję Fiat Punto porusza się bowiem na oryginalnych oponach na jakich wyjechał z salonu (kupiony jeszcze w czasach Polmozbytu). Na tym nie koniec. Zwycięzca licytacji otrzyma także komplet dokumentów i dodatków, jakie nabywca odebrał wraz z nowym Fiatem w salonie. W pakiecie zawarto: książkę gwarancyjną, instrukcję obsługi, komplet kluczyków, karty kodowe do zabezpieczeń, a nawet oryginalne etui i futerał na panel od radioodtwarzacza.

Prezentowany Fiat Punto wyróżnia się czymś jeszcze. Auto z 1998 roku pokonało zaledwie 13,5 tys. km. Tak niski przebieg to konsekwencja długiego przymusowego postoju w garażu. Auto, użytkowane okazjonalnie przez małżeństwo (głównie podczas weekendów i urlopów), spędziło 15 ostatnich lat w garażu. Jako przyczynę wskazano smutne koleje losu bez wdawania się w szczegóły. Stąd po zakupie w 2019 roku samochód przeszedł gruntowny serwis.

Mechanicy wypłukali zbiornik paliwa, wymienili płyny eksploatacyjne, pompę wody i paliwa oraz rozrząd i akumulator. W materiale prasowym czytamy także: „Wóz odpala „na dotyk”, silnik pracuje nienagannie, prowadzi się bez zarzutu, jak na niemal nowy samochód przystało. Auto (poza wydechem) wolne od korozji, zdrowe podwozie i karoseria”.

Licytacja samochodu trwa w serwisie Allegro jeszcze do końca miesiąca.