Na opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku z kamer przemysłowych widać grupę osób na szczycie stoku narciarskiego. Większość z nich siedzi na crossowych maszynach – jedni na motocyklach, inni na quadach. Jak się okazało, zdecydowali się przetestować śnieg na stoku narciarskim w Niestachowie nieopodal Kielc.

Jak relacjonują pracownicy ośrodka narciarskiego, którzy właśnie skończyli sztuczne naśnieżanie stoku, motocykliści byli niezapowiedzianymi gośćmi górki.

Motocrossowy mistrz Polski niszczy pole i chwali się tym w sieci

Kamery zamontowane na szczycie stoku zarejestrowały próbę pokonania stoku nie przy użyciu nart czy snowboardu, tylko właśnie maszyn crossowy.

"Wizyta pouczająca naukowo"

Próba jednak okazała się nieudana. Motocykle natychmiast zapadły się w grubiej warstwie świeżego puchu. "W mokrym śniegu quad zapada się w około 20-25 cm, motocykl crossowy w około 30 cm" - czytamy na profilu ośrodka w Niestachowie na Facebooku.

Quad na pierwszą komunię? Wykluczone! Od jakiego wieku prawo jazdy na quada?

Jego pracownicy dodają też, że próba pokonania stoku na maszynach odbyła się po ciężkiej i długiej nocy, podczas której stok był świeżo naśnieżany. "Była to wizyta niezapowiedziana, aczkolwiek pouczająca naukowo" – piszą pracownicy ośrodka.

(bs)