Będzie on odpowiedzialny za całość operacji handlowych 17 osobowego polskiego biura Nissana.

Maciej Klenkiewicz rozpoczął w 1997 roku swoją karierę w motoryzacji, i od tamtej pory jest wierny tej branży. Ostatnim pracodawcą Macieja była Polska Grupa Dealerów (PGD) która pod marką Japan Motors jest największym dealerem Nissana w Polsce. Klenkiewicz pełnił tam, od 2004 roku, funkcję dyrektora handlowego. Jego hobby to sport a w szczególności pływanie i bowling.

Nissan Sales Central & Eastern Europe (NSCEE) z siedzibą w Budapeszcie zajmuje się koordynacją sprzedaży produktów Nissana na czterech rynkach: węgierskim, czeskim, słowackim i polskim. Centrum Sprzedaży wzmacnia pozycję koncernu w tym regionie, a także przyczynia się do rozwoju i poprawienia sieci dealerskiej, prowadzi działania marketingowe oraz reklamowe.

W centrali w Budapeszcie zatrudnionych jest dwunastu Polaków, którzy dzięki bardzo dobrej znajomości rynku lokalnego pracują nad projektami dotyczącymi min. rozwoju sieci dealerskiej, sprzedaży, marketingu, standardów jakości. Polacy zajmują między innymi stanowiska regionalnego dyrektora ds. sprzedaży i regionalnego dyrektora ds. komunikacji.