Nissan GT-R został wprowadzony na rynek w 2007 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło. Najnowszy model został mocno zmodernizowany. Nadwozie jest bardziej aerodynamiczne, sztywniejsze i prezentuje się rasowo. W ofercie dostępny jest też nowy kolor pojazdu o nazwie Katsura.

W kabinie zastosowano wiele elementów wykonanych z ekskluzywnej skóry, włókna węglowego i wysokiej klasy aluminium. Ponadto zredukowano liczbę przycisków na desce rozdzielczej – z 27 na 11 – oraz zastosowano duży, 8-calowy ekran dotykowy z ikonami ułatwiającymi obsługę poszczególnych funkcji.

Sercem nowego Nissana GT-R jest nadal ręcznie montowana, 24 zaworowa jednostka V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym turbodoładowaniem, ale teraz rozwija ona moc aż 570 KM przy 6800 obr./min oraz zapewnia maksymalny moment obrotowy 637 Nm. Silnikowi towarzyszy zmodernizowana dwusprzęgłowa, 6 biegowa przekładnia.

Komfort jazdy nowym GT-R poprawił się ze względu na nowe zawieszenie oraz lepsze wyciszenie kabiny.

W gamie modelu dostępne są cztery wersje wyposażenia: GTR, Black Edition, Prestige oraz Track Edition. Wszystkie oferowane są w standardzie między innymi z przednimi światłami full LED, tylnymi LED, tytanowymi końcówkami układu wydechowego, 20-calowymi, kutymi felgami RAYS, cyfrowym systemem audio Bose z układem Aktywnej Kontroli Głośności, 8-calowym dotykowym ekranem systemu nawigacji i informacji, kamerą cofania, dwustrefową klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami oraz kierownicą z manetkami zmiany biegów.

Nissan GT-R jest dostępny w polskich salonach sprzedaży w cenie rozpoczynającej się od 499 900 zł. Kolejna wersja Black Edition została wyposażona w sportowe fotele Recaro z dwukolorową, skórzaną tapicerką. Za dopłatą można tę wersję uatrakcyjnić spojlerem oraz pokrywą bagażnika wykonanymi z włókna węglowego. Cena Nissana GT-R Black Edition to 530 tys. zł.

Najbardziej elegancka odmiana Prestige – dostępna od 538 tys. zł – wyróżnia się wykończeniem deski rozdzielczej wysokiej jakości skórą Nappa, którą pokryte zostały także fotele. Do wyboru są cztery kolory skóry: czarna, pomarańczowa, czerwona i w odcieniu kości słoniowej.

Ekstremalna, najdroższa wersja Track Edition (576 660 zł), przeznaczona do jazdy przede wszystkim po torze, charakteryzuje się 20-calowymi, 6-ramiennymi, kutymi felgami RAYS, unikalnymi elementami stylizacyjnymi NISMO, amortyzatorami BILSTEIN DampTronic z możliwością regulacji oraz tylnym spojlerem z włókna węglowego. Dodatkowo można ją wyposażyć w pokrywę bagażnika wykonaną z włókna węglowego oraz karbonowe przednie fotele.

W Polsce sprzedażą Nissana GT-R zajmują się dwa wyspecjalizowane salony: Zaborowski w Warszawie oraz Japan Motors w Krakowie.