Abarth cały czas stawia na indywidualizm. Każde z aut zaprojektowano zgodnie z koncepcją Karla Abartha: Niedziela na torze, poniedziałek w biurze. Firma ta od lat jest znana ze stosowania rozwiązań wyczynowych w samochodach seryjnych.

Nowy Abarth 595 będzie oferowany w dwóch wersjach„turismo” i „competzione”. Oznaczenie 595 nawiązuje do zaprezentowanego w 1963 Fiata 500. Abarth 595 symbolizuje powrót do modyfikacji seryjnego samochodu, w tym przypadku moc wzrosła do 160 KM. Wersja „turismo” skierowana jest do osób poszukujących auta o indywidualnym wyglądzie, natomiast competizione dla tych, którzy oczekują sportowych właściwości jezdnych i osiągów.

W części poświęconej samochodom sportowym. Zostaną pokazane dwa modele 695 „Assetto Corse” oraz 500 „Assetto Corse”, którego już większość osób zna z torów wyścigowych. Oba auta to typowe wyścigówki skonstruowane po to, by wygrywać na torze.Na Bologna Motor Show będzie też zaprezentowany Abarth Punto Scorpione to w zasadzie Punto wyposażone w kit „Abarth Nitro” w nowej limitowanej edycji. Dodatkową atrakcją jest snowboard „Nitro Powered by Abarth” wchodzący w skład zestawu.