Mitsubishi poinformowało, że wraca do europejskiego segmentu B po prawie dekadzie nieobecności. Auto, którym japońska firma chce skusić klientów, to nowa generacja znanego pięciodrzwiowego hatchbacka. Producent zapowiada, że zupełnie nowy Colt pojawi się jesienią 2023 r., a w jego gamie układów napędowych znajdzie się m.in. zespół hybrydowy (HEV).

Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Renault w Bursie w Turcji, czyli w tym samym miejscu, gdzie powstaje najnowsze Renault Clio. Póki co szczegóły przyszłorocznej premiery owiane są tajemnicą. Firma zapowiada jedynie, że "nowy Colt będzie dysponował bogatym zestawem wyposażenia, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i pełną gamą układów napędowych".

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Mitsubishi Colt od 1962 do 2023 r.

Przy okazji zapowiedzi nowego hatchbacka producent chętnie wraca do historii nazwy Colt, która pojawiła się po raz pierwszy w 1962 r. Czteroliterowe oznaczenie ma w przypadku Mitsubishi bogatą tradycję i towarzyszyło wielu generacjom kompaktowych aut marki na całym świecie, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy. Poprzednia generacja (lata 2004-2014 r.), która była produkowana także w Europie, sprzedała się w tym regionie w liczbie 403 957 szt.