Policyjny Mustang hitem w sieci. KWP w Radomiu dementuje, że już został rozbity

Dodaj w Google
Poniżej streszczenie artykułu:
Skrót przygotowany przez Onet Czat z AI, może zawierać błędy.
  • Policyjny Ford Mustang jest pierwszym takim radiowozem w Polsce, odebranym nietrzeźwemu kierowcy.
  • Auto trafi do jednej z komend na Mazowszu, przekazane na podstawie wyroku sądowego.
  • W Internecie pojawiły się fałszywe informacje o rzekomym wypadku Mustanga, które policja zdementowała.
  • Mustang to model szóstej generacji, dostępny w wersjach coupe i kabriolet, z silnikami o mocy do 450 KM.
  • Oficjalna prezentacja Mustanga ma się odbyć w nadchodzącym tygodniu, gdzie zostaną ujawnione szczegóły dotyczące jego użycia.
Ford Mustang z charakterystycznym policyjnym oklejeniem i "kogutami" na dachu wzbudził duże zainteresowanie. Na TikToku pojawiło się nagranie z nietypowym radiowozem. To prawda — sportowy samochód już wkrótce trafi do jednej z komend na Mazowszu. W dodatku został on pozyskany za darmo, ponieważ auto w 2025 r. odebrano pijanemu kierowcy.
Równolegle zaczęły pojawiać się informacje o tym, że amerykańskie coupe już zostało dość poważnie uszkodzone. Tak się nie stało.
"W sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje, jakoby Mustang odebrany nietrzeźwemu kierowcy i przekazany do użytkowania policjantom miał ulec wypadkowi. Uspokajamy – to FAKE NEWS. Auto jest całe i ma się dobrze" - napisano na profilu Policji Mazowieckiej w serwisie społecznościowym X (dawny Twitter).

Jak Ford Mustang trafił do policji?

Jak wyjaśniła Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, pojazd został przekazany funkcjonariuszom na mocy wyroku sądowego – wcześniej odebrano go pijanemu kierowcy.
– W naszym garnizonie było już kilka samochodów innych marek z podobną historią. Policja wnioskuje o przekazanie jej auta, w którego sprawie orzeczony został przepadek, kierując się przede wszystkim stanem technicznym pojazdu i aktualnymi potrzebami – przekazała PAP podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka prasowa KWP w Radomiu.

Mustang jest cały i zdrowy. Oficjalna prezentacja już wkrótce

W nadchodzącym tygodniu Ford Mustang ma zostać oficjalnie zaprezentowany w barwach policji. Wówczas funkcjonariusze poinformują, w której komendzie pojazd będzie użytkowany i do jakich zadań zostanie przypisany. Już teraz stał się on najpopularniejszym polskim radiowozem, choć raczej żaden kierowca nie chciałby go zobaczyć w lusterku wstecznym.
"Przy okazji przypominamy: jedźcie odpowiedzialnie i nigdy nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. W przeciwnym razie może się okazać, że to właśnie Wasz samochód trafi w ręce policjantów i będzie wykorzystywany do dbania o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu" - napisała w komunikacie policja.

Policyjny Ford Mustang — co to za auto?

Przekazany policji Ford Mustang to model poprzedniej, szóstej generacji, który był produkowany w latach 2014-2023 (w 2018 r. do sprzedaży trafiła wersja po liftingu). Samochód był oferowany w dwóch wersjach — jako coupe i kabriolet — oraz napędzany silnikiem 2.3 EcoBoost o mocy 290-317 KM lub wolnossącym motorem 5.0 V8 generującym 421 lub nawet 450 KM.
Mustang GT z nadwoziem typu fastback potrafi przyspieszyć do 100 km na godz. w czasie 4,3 s. Napęd przekazywany jest na tylne koła.
Ford Mustang GT — zdj. ilustracyjne
Adam Mikuła / Auto Świat
Ford Mustang GT — zdj. ilustracyjne

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI. Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!