• Do przetargu na oznakowane hybrydowe radiowozy w wersji kombi (silnik spalinowy o mocy min. 90 kW i elektryczny min. 50 kW) zgłosiło się trzech oferentów
  • Zwrócono uwagę nawet na takie szczegóły jak wewnętrzne oświetlenie LED o ciepłej barwie światła, by ułatwić funkcjonariuszom czytanie i sporządzanie dokumentacji służbowej
  • Najtańszą ofertę (2,24 mln zł) złożył dealer z Zabrza. Dwaj pozostali zażyczyli sobie nieznacznie więcej, czyli odpowiednio 2,26 mln zł (Radom) i 2,27 mln zł (Katowice)

W policyjnych przetargach liczy się nie tylko cena zakupu. W postępowaniu na 22 nowe hybrydowe radiowozy (z opcją zakupu dwóch dodatkowych) wzięto pod uwagę także kwestie środowiskowe i ekonomiczne. Innymi słowy, oceniano emisję CO2 (waga 10 proc. oceny) oraz średnie zużycie paliwa (również 10 proc.). Większe znaczenie w punktowaniu ofert miała gwarancja na akumulatory (20 proc.) oraz tradycyjnie już cena (60 proc.).

Do przetargu na oznakowane, hybrydowe radiowozy w wersji kombi (silnik spalinowy o mocy min. 90 kW i elektryczny min. 50 kW) zgłosiło się trzech oferentów. Nietrudno zgadnąć jaką markę reprezentowali. Oferty na Corollę kombi złożyło bowiem trzech dealerów Toyoty. Wśród nich najkorzystniejszą zaproponował dealer z Zabrza, który uzyskał w postępowaniu aż 100 punktów (komplet). Dwaj pozostali (z Katowic i z Radomia) uzyskali minimalnie niższe noty – odpowiednio 99,01 i 99,41.

Różnice w ocenie dotyczyły ceny zakupu. Najtańszą ofertę (2,24 mln zł) złożył dealer z Zabrza. Dwaj pozostali zażyczyli sobie nieznacznie więcej, czyli odpowiednio 2,26 mln zł (Radom) i 2,27 mln zł (Katowice).

Znamy wyposażenie nowych hybrydowych radiowozów Toyoty. Prócz dwóch kompletów kół (z oponami zimowymi i letnimi) na liście wyposażenia znalazły się także takie elementy jak centralny zamek sterowany pilotem, światła przeciwmgłowe przedniej, elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne, fabryczne radio z co najmniej dwoma głośnikami i zestawem głośnomówiącym Bluetooth, czujniki parkowania, automatyczna klimatyzacja czy podłokietnik dla kierowcy. Zwrócono uwagę nawet na takie szczegóły jak wewnętrzne oświetlenie LED o ciepłej barwie światła, by ułatwić funkcjonariuszom czytanie i sporządzanie dokumentacji służbowej.

Dostarczone radiowozy będą objęte trzyletnią gwarancją mechaniczną i dwuletnią na oznakowanie. Samochody trafią do jednostek w ciągu najbliższych tygodni. Termin dostawy – nie później niż do 29 listopada 2019 roku.