W salonach sprzedaży hiszpańskiej marki nie tak dawno zadebiutował pierwszy SUV pod nazwą Ateca. To jednak dopiero początek zmian w gamie producenta z Martorell. W 2017 roku będziemy świadkami prezentacji trzech nowych modeli.

Leon po liftingu. Po pięciu latach od rozpoczęcia produkcji trzecia generacja kompaktowego Seata zostanie poddana modernizacji. Z zewnątrz auto nadal prezentuje się atrakcyjnie, więc spodziewamy się, że zmiany dotkną głównie wnętrza samochodu, które krytykowane jest za przeciętne wykonanie.

Ibiza nowej generacji. To długo wyczekiwana premiera. Dotychczasowa generacja Ibizy produkowana jest od 2008 roku. W międzyczasie poddawana był wielu liftingom, ale konstrukcyjnie jest to przestarzały samochód. W 2017 roku ujrzymy zupełnie nową, piątą generację Ibizy. Zapewne będzie ona bazować na nowej Skodzie Fabii, wprowadzonej do sprzedaży w 2015 roku (obie marki należą do grupy Volkswagen).

Nowy Seat Arona. Na koniec zostawiliśmy największą nowość, którą będzie crossover Seat Arona. Nazwę zaczerpnięto od miasta na Teneryfie. Nowy model będzie produkowany w głównych zakładach w Martorell, znajdujących się pod Barceloną. Dokładniejsze informacje nie są jeszcze znane. Można przypuszczać, że Arona (Volkswagen planuje Polo w wersji SUV) będzie konkurować z crossoverami segmentu B, takimi jak: Nissan Juke, Opel Mokka czy Renault Captur.

Ostatnio Seat cyklicznie przynosił straty, jednak władze hiszpańskiego producenta spodziewają się już obecny rok zakończyć z zyskiem. Nowe modele wraz ze świeżą Atecą mają sprawić, że 2017 rok i kolejne lata będą dla Seata jeszcze bardziej udane. Trzymamy kciuki za Hiszpanów.