Poza tym do przeczytania:

Naszą redakcyjną specjalnością są niewątpliwie testy długodystansowe. Przynajmniej raz w miesiącu publikujemy wyniki takiego testu po przejechaniu 100 tys. kilometrów w różnych warunkach drogowych. Ktoś powie, co to jest za dystans, trudno na tej podstawie wyciągnąć wnioski o trwałości auta. Można się z tym zgodzić, ale my, wspólnie ze specjalistami z Dekry, po przejechaniu tych 100 tys. km rozbieramy samochód na drobne części i sprawdzamy, co się z nimi stało. I już na tej podstawie można o tym aucie powiedzieć dość dużo prawdy. Takich testów w Polsce nie robi nikt poza nami i naszymi kolegami z "Auto Bilda", który jest naszym licencjodawcą.

W dzisiejszym wydaniu rozebraliśmy na części Volvo XC60. Pokonało 100 tys. km bez większych usterek i jest naprawdę godne polecenia. Testujemy też auta na krótszych dystansach, ale wówczas mniej mówimy o trwałości, a więcej o kosztach eksploatacji, komforcie czy układzie jezdnym. Na specjalnej pętli sprawdzamy, czy producenci mówią prawdę o zużyciu paliwa bądź prądu, przyspieszeniu. Mierzymy też drogę hamowania, co jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dziś w ten sposób przetestowaliśmy dla naszych Czytelników m.in. Forda Mustanga Mach-e, rynkową nowość, jaką jest Cupra Formentor VZ5 czy wyjątkowo luksusowego Mercedesa S 580 e.

W naszym redakcyjnym porównaniu ścierają się odwieczni rywale w klasie kompaktów, a więc Opel Astra i VW Golf. Sprawdzamy, które auto zasługuje na miano króla kompaktów.

Jeśli chodzi o auta używane, to w tym wydaniu bohaterami są nieduże modele – według raportu ADAC – małousterkowe, trwałe i godne polecenia. Prezentujemy 10 modeli, które warto kupić. Będą idealne do podwożenia dzieci do szkoły czy przedszkola, na dojazdy do pracy, ale także na dłuższe wypady rodzinne.

Jak dbać o filtr DPF? Podajemy kilka sposobów na ratowanie tego filtra, co można zrobić samodzielne. Przypominamy oczywiście także, jak to działa i skąd się biorą problemy. Kolejny temat poradniczy to wybór najlepszego odkurzacza do samochodu. Przetestowaliśmy kilka modeli i podpowiadamy, który z nich najlepiej sprzątnie wnętrze naszego auta.

Zapraszamy do lektury, naprawdę warto.