Samochód ponownie powstał we współpracy z Citroenem i Toyotą. Osobowa wersja Experta będzie nazywać się Traveller. Dostawcze trio zbudowano na modułowej platformie EMP2, dzięki temu furgony łączą kompaktowe wymiary zewnętrzne z maksymalną pojemnością. Dzięki zmniejszonym wymiarom i krótszym zwisom nowy PEUGEOT Expert jest niezwykle zwrotny, co z pewnością docenią klienci biznesowi, którzy pracują na co dzień w zatłoczonych miastach. Wysokość nadwozia obniżono do 1,90 m. Dzięki temu nowy pojazd może bez problemu wjechać na każdy parking.

Expert jest dostępny w trzech wersjach długości nadwozia, z dwoma lub trzema fotelami w pierwszym rzędzie. Jego pojemność użytkowa wynosi do 6,6 m3 przy ładowności 1400 kg i długości użytkowej 4 m. Trzon oferty stanowią wersje Standard i Long – o długości 4,95 i 5,3 m. Unikalna w tym segmencie wersja Compact o długości 4,6 m umożliwia przewóz ładunków o objętości do 5,1 m3 i masie do 1400 kg, przy długości użytkowej 3,32 m. Nowy model uzyskał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP

Foto: Peugeot / Auto Świat
Nowy Peugeot Expert

Gama jednostek napędowych składa się z silników Diesla BlueHDi o pojmnościach 1,6 i 2,0 l. , Ich moc wynosi od 95 KM (210 Nm) do 180 KM (400 Nm). Większość z nich jest wyposażona w technologię Stop & Start, wszystkie spełniają normę Euro 6.

Peugeot chwali się, że po raz pierwszy w tym segmencie w ofercie znalazły się takie elementy wyposażenia, jak: bezdotykowo otwierane przesuwne drzwi boczne, pakiet Moduwork umożliwiający zmianę konfiguracji kabiny, Active Safety Brake, pakiet VisioPark 1 z kamerą cofania z funkcją Top Rear Vision oraz nawigacja 3D z modułem łączności sieciowej.

Nowy Peugeot Expert w dostawczej wersji Furgon kosztuje w Polsce od 79 000 zł netto (1.6 BlueHDi 95 KM). Osoowa odmiana Kombi jest droższa - od 102 500 zł. Platforma do zabudowy to wydatek przynajmniej 75 000 zł netto.