• Nowy Volkswagen Golf R napędzany jest dwulitrowym, doładowanym benzyniakiem o mocy 320 KM, który współpracuje z dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią
  • W porównaniu z pozostałymi odmianami Golfa wersja R ma zawieszenie obniżone o 20 mm
  • Ceny na polskim rynku startują od 198 690 zł

Nowy Volkswagen Golf R to już piąte wydanie sportowej odmiany niemieckiego kompaktu. Samochód ma jednostkę napędową, która nie tylko szczyci się mocą 320 KM, lecz także wyróżnia kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami. Należą do nich mi.in. umieszczony w głowicy cylindrów i chłodzony cieczą układ odprowadzania spalin do turbosprężarki oraz system zmiennego sterowania czasem otwarcia zaworów z podwójnym sterowaniem wałkiem rozrządu.

Osiągi i sportowy styl Golfa R można podrasować za pomocą pakietu R-Performance. W jego skład wchodzą ogranicznik prędkości maksymalnej podniesionej z 250 km/h do 270 km/h, progresywny układ kierowniczy oraz 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów Estoril z oponami w rozmiarze 235/35. Dla miłośników rasowego brzmienia przygotowano układ wydechowy R-Performance, który obejmuje tylny tłumik oraz podwójne tytanowe końcówki.

Wyposażenie seryjne Golfa R obejmuje m.in. obniżone o 20 mm sportowe zawieszenie, fotele ze zintegrowanym zagłówkiem oraz regulacją wysokości i odcinka lędźwiowego, sportową kierownicę; 18-calowe alufelgi, ledowe reflektory, a także sprzęt multimedialny Discover Media z nawigacją i 10-calowym ekranem dotykowym.

Volkswagen Golf R – bogate wyposażenie seryjne

W przypadku elementów z zakresu bezpieczeństwa w serii znalazło się m.in. 6 airbagów, awaryjne hamowanie oraz rozpoznawanie pieszych i rowerzystów, utrzymanie pasa ruchu, asystent zmęczenia kierowcy czy Emergency Call, czyli automatyczne wzywanie pomocy.

Nowy Volkswagen Golf R jest dostępny w trzech kolorach lakieru – biały Pure, niebieski Lapiz lub czarny Deep. Do wyboru są również dwa rodzaje 19-calowych obręczy kół – Adelaide i Estoril.

Samochód można już zamawiać w naszym kraju, a jego ceny zaczynają się od 198 690 zł.