Niemiecki producent zaczyna powoli odsłaniać szczegóły ósmej generacji Volkswagena Passata (B8). Pierwsze oficjalne zdjęcia wraz z podstawowymi danymi technicznymi poznamy na początku lipca 2014 r., a premiera wystawowa odbędzie się podczas wrześniowego międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że nowy Volkswagen Passat będzie nieco mniejszy niż aktualnie produkowany, co jednak nie będzie miało wpływu na przestronność wnętrza. Ma być więcej miejsca na nogi i nad głową, a także powiększony zostanie bagażnik. W kombi ma to być 650 litrów, a więc o 47 litrów więcej niż obecnie.

Auto powstanie na koncernowej platformie MQB. Dzięki zastosowaniu elementów ze stali o najwyższej wytrzymałości oraz aluminium, konstruktorom udało się zmniejszyć o 85 kg masę auta. Wraz z nowymi, bardziej oszczędnymi jednostkami napędowymi, udało się zmniejszyć o 1/5 średnie zużycie paliwa.

Zgodnie z duchem aktualnej mody nie zabraknie w ofercie wersji plug-in hybrid, która będzie stanowiła połączenie jednostki benzynowej 1.4 TSI i silnika elektrycznego, co da łączną moc 204 KM. Korzystanie tylko z energii elektrycznej pozwoli na pokonanie dystansu ok. 50 km.

Najnowsza, ósma generacja VW Passata (B8) otrzyma nadwozie inspirowane konceptem Cross Coupé , a wnętrze z techniką najnowszego Audi TT. We wnętrzu znajdziemy 12,3-calowy wyświetlacz Activ Info Display, który za dopłatą zastąpi analogowe zegary.

W wyposażeniu znajdą się takie elementy jak m.in. head-up display, aktywny asystent parkowania , asystent parkowania z przyczepą, system ostrzegający o obiektach znajdujących się w martwym polu, adaptacyjny tempomat, system ostrzegający przed przeszkodą na drodze.

Sprzedaż nowego Volkswagena Passata (B8) rozpocznie się w październiku 2014 r.