Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka podała, że sprawą zajmują się funkcjonariusze z Kęt. To tam, 18 marca ok. godz. 16, na ulicy Spacerowej, doszło do zdarzenia. Zarejestrowała je kamera w samochodzie, którego kierowca zatrzymał się przed pasami. Film przesłał na elektroniczną skrzynkę kontaktową "Stop Agresji Drogowej".

"Na nagraniu widać, jak kierowca Seata wyprzedzając samochód przed przejściem dla pieszych, zlekceważył fakt, że na pasy wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się, widząc pędzące auto. Na nagraniu widać również prawidłowe zachowanie dziecka jadącego hulajnogą. Zatrzymało się przed przejściem i czekało na swoich rodziców" – zrelacjonowała Małgorzata Jurecka.

O mało nie potrącił na przejściu rodziny z dwójką małych dzieci. Szuka go policja Foto: Policja
O mało nie potrącił na przejściu rodziny z dwójką małych dzieci. Szuka go policja

Rzecznik powiedziała, że nagranie stało się podstawą do wszczęcia postępowania. "Policjanci znają tablice rejestracyjne seata oraz wizerunek kierowcy, więc ustalenie jego danych personalnych jest kwestią czasu. Apelują natomiast o kontakt do pieszych, którzy uniknęli potrącenia, ponieważ ich personalia nie są znane. W tej sprawie można kontaktować się, dzwoniąc do komisariatu w Kętach pod numer 47 8326 500" – oznajmiła Jurecka.

autor: Marek Szafrański