W poniedziałek (27 marca) policjanci z Wałbrzycha na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn, którzy byli sprawcami częstych przestępstw drogowych. Tym razem 25-latek holował pojazd, w którym za kierownicą siedział 18-latek. Nie byłoby w tym nic niewłaściwego, gdyby nie fakt, że żaden z mężczyzn nie mógł legalnie siadać "za kółko".

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Już po zatrzymaniu policjanci potwierdzili, że młodszy z kierowców ma już trzy wyroki sądowe z 2022 r. dotyczące zakazu kierowania pojazdami. Mimo to sąd jeszcze nie zdecydował o umieszczeniu 18-latka w areszcie.

Inaczej sprawa wyglądała w przypadku 25-latka. Ten co prawda miał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, ale dodatkowo również został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na karę bezwzględnego więzienia.

Po zatrzymaniu przez policję starszy z mężczyzn ma spędzić 12 miesięcy w zakładzie karnym. 25-latek został już przewieziony do aresztu śledczego. Ponadto obu mieszkańcom Wałbrzycha za ponowne kierowanie pojazdami pomimo aktywnych zakazów sądowych grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 5.