Zwycięstwo w plebiscytach „Złota kierownica” i „Najrozsądniejszy samochód” oraz najcenniejsze trofeum, czyli tytuł „Samochodu Roku 2016”, to dowody na to, że od momentu zeszłorocznej premiery nowy Opel Astra zdobywa uznanie zarówno ekspertów, jak i publiczności.

Na tym jednak nie koniec, bo klienci również pokochali najnowszą generację tego niezwykle udanego przedstawiciela segmentu kompaktowego.

„Lżejszy, bardziej dynamiczny, wyposażony w najnowsze technologie, dzięki którym jazda samochodem jest bardziej odprężająca: oto nowy Opel Astra” — mówi dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Obiecaliśmy wielki hit w klasie kompaktów i dotrzymaliśmy słowa. Dzięki licznym innowacjom, rzadko spotykanym w tym segmencie, najnowsza generacja Astry i Astry Sports Tourer to nasz kolejny bestseller”.

Zarówno wersja pięciodrzwiowa, jak i Sports Tourer są oparte na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu, która pozwala zmniejszyć masę auta nawet o 200 kg. Nowe silniki o dużej mocy są wyjątkowo oszczędne i zapewniają ogromną przyjemność z jazdy. Astra oferuje doskonałe możliwości w zakresie łączności dzięki najnowszym technologiom, takim jak integracja ze smartfonem, osobisty opiekun kierowcy, system Opel OnStar czy hotspot Wi-Fi obsługujący do siedmiu urządzeń mobilnych (dostępność zależy od rynku).

Firma Opel jako pierwsza wprowadza rewolucyjne, adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED do klasy kompaktowej. Umożliwiają one jazdę poza obszarem zabudowanym z włączonymi światłami drogowymi, które jednak nie oślepiają innych użytkowników drogi. Oznacza to większe bezpieczeństwo dla wszystkich oraz wyższy komfort jazdy dla kierowcy Astry. Samochód wyposażono również w wiele innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę, współpracujących z przednią kamerą Opel Eye najnowszej generacji: precyzyjny system rozpoznawania znaków drogowych, asystent pasa ruchu z aktywną korektą toru jazdy oraz alarm przedkolizyjny z funkcją autonomicznego hamowania awaryjnego. Nie zapominajmy też o automatycznej klapie bagażnika w wersji kombi, otwieranej bez użycia rąk. Po raz pierwszy w samochodzie marki Opel można otworzyć i zamknąć drzwi bagażnika bez użycia kluczyka lub pilota centralnego zamka. Wystarczy wykonać odpowiedni ruch stopą pod tylnym zderzakiem, by tylna klapa samoczynnie otworzyła się lub zamknęła.