Wbudowany system diagnostyczny jest naprawdę zmyślny. Pomijając możliwość zdalnego sprawdzenia problemów technicznych, jest również w stanie sporządzać i wysyłać kierowcy comiesięczne raporty dotyczące parametrów eksploatacji. Inteligentny asystent jazdy wyciągnie również do kierowcy dłoń w sytuacji, w której awaria unieruchomi pojazd. Za pomocą specjalnego przycisku na panelu Opel OnStar można wezwać pomoc. Zgłoszenie o usterce zostanie wysłane nawet w sytuacji, w której samochód znajduje się poza zasięgiem sieci komórkowej oraz będzie uzupełnione o dane dotyczące położenia.

Opel OnStar
Opel OnStar

Opel OnStar to także możliwość szybszego odnalezienia pojazdu po kradzieży. Zaraz po zgłoszeniu zniknięcia na policji, właściciel może poprosić centrum pomocy o namierzenie auta. Na podstawie danych wysyłanych przez nadajnik GPS ustalona zostanie lokalizacja samochodu, co zdecydowanie ułatwi interwencję stróżów prawa. To jeszcze nie koniec, gdy złodziej poruszający się pojazdem unieruchomi silnik, dyspozytor będzie miał możliwość wprowadzenia zdalnej blokady zapłonu.

Kluczowym elementem funkcjonalności inteligentnego asystenta kierowcy jest multimedialność. Za sprawą Opel OnStar pasażerowie mogą korzystać z szybkiego łącza internetowego i hotspota WiFi oraz mają możliwość sterowania działaniem rozwiązania z poziomu smartfona. Telefon komórkowy pozwala właścicielowi auta na zablokowanie lub odblokowanie zamków, uruchomienie świateł i klaksonu, wysłanie danych dotyczących trasy do pamięci nawigacji, skontrolowanie lokalizacji pojazdu, a nawet ilości paliwa w baku.

Funkcjonalność Opel OnStar jest potężna. Inteligentny asystent to unikalne rozwiązanie, które sprawia, że producent samochodów z Russelsheim wyraźnie wyrwał do przodu w wyścigu technologicznym z konkurentami. Tak naprawdę nowatorski system jest tak wszechstronny i dopracowany, że spokojnie na jego montaż byłby mile widziany w każdym samochodzie segmentu premium!

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland