Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił, że od 27 czerwca kierowcy będą mogli tankować paliwo ze zniżką 30 groszy za każdy litr, a posiadacze Karty Dużej Rodziny nawet o 40 groszy taniej na litrze. Promocja, która będzie trwała przez całe wakacje, ma jednak limit. Z rabatem można tankować maksymalnie trzy razy miesięcznie po 50 litrów.

Jest jeszcze jeden warunek. Od 27 czerwca rabat jest dostępny jedynie dla posiadaczy aplikacji Vitay, a posiadacze kart fizycznych będą mogli skorzystać z promocji dopiero od 1 lipca. Choć wydaje się, że to tylko kilka dni, kierowcy masowo zaczęli pobierać aplikację na swoje smartfony.

Przeczytaj takze: Chciałem zatankować taniej na stacji Orlen, ale... Jak zatankować ze zniżką?

Serwery nie wytrzymały popularności

Gigantyczna popularność sprawiła, że użytkownicy telefonów z Androidem zaczęli mieć problem z zalogowaniem się, utworzeniem konta i otrzymaniem kodów rabatowych. Aplikacja często nie chciała się nawet połączyć z serwerem. Swoją frustrację użytkownicy wylali w ocenach w sklepie Google Play. Najczęstsze oceny w ciągu ostatnich dni wynoszą 1/5.

Przykładowe opinie w sklepie Google:

Rozgoryczeni kierowcy żalili się także, że przez źle działającą aplikację po prostu nie dali rady skorzystać z promocji i musieli zapłacić pełną kwotę za paliwo.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Sytuacja już się poprawia

Orlen zauważył już jednak, że aplikacja nie działa tak, jak powinna i stara się to naprawić. Na niektóre komentarze została udzielona automatyczna odpowiedź: "Nasza wakacyjna promocja cieszy się zainteresowaniem. Aplikacja ORLEN VITAY bije obecnie rekordy popularności – jest najczęściej pobieraną aplikacją w AppStore i Google Play. Tak duży ruch użytkowników może momentami przekładać się na dłuższy czas ładowania aplikacji czy jej komponentów. Obecnie trwają niezbędne prace optymalizacyjne."

Niektóre komentarze także zwracają uwagę na to, że aplikacja przyspieszyła, zatem prawdopodobnie popularność promocji przebiła wszelkie oczekiwania PKN Orlen, co spowodowało poważne problemy z działaniem. Co ważne, aplikacja wcześniej nie sprawiała problemów, a oceny w sklepie były bliskie maksymalnej. Na dzień dzisiejszy jest to 3,9/5, a problemy cały czas się zdarzają, choć w mniejszym stopniu.

Użytkownicy iPhone'ów nie mieli takich problemów, zapewne wynika to z tego, że użytkowników urządzeń Apple w Polsce jest zdecydowanie mniej.