Do rywalizacji w polskiej rundzie Pucharu Świata przystąpią najlepsi kierowcy cross country. Na trasach w zachodniopomorskim zobaczymy lidera klasyfikacji generalnej Katarczyka Nassera Al-Attiyah, Holendra Erika Van Loon oraz pięciokrotnego zwycięzcę Baja Poland Krzysztofa Hołowczyca.

Dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora udział w Baja Poland będzie piątym występem w tegorocznym Pucharze Świata. Doświadczona załoga ORLEN Team na trzy rundy przed końcem sezonu zajmuje wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przed nami emocjonujący weekend na najwyższych obrotach. Baja Poland to najlepsza wizytówka polskiego motosportu i jedyna okazja kiedy możemy zaprezentować się polskiej publiczności. Dla nas, na co dzień startujących w Pucharze Świata, to również wspaniała forma podziękowania kibicom za wsparcie, jakie otrzymujemy podczas całego sezonu. – powiedział Marek Dąbrowski.

„Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Wystartujemy zmodyfikowaną wersją naszej rajdowej Toyoty, sprawdzimy jak nowy setup spisze się na trudnych technicznie oesach, których organizator w tym roku zaplanował aż siedem.”– powiedział Jacek Czachor.

Podczas Baja Poland swoje rajdowe umiejętności zaprezentuje również Kuba Przygoński. Zawodnik ORLEN Team równo rok temu zadebiutował jako kierowca rajdówki. Udziałem w polskiej rundzie Pucharu Świata rozpoczyna intensywne przygotowania do przyszłorocznego Dakaru.

„Na Baja Poland mam do dyspozycji nową wersją rajdowego Mini. W porównaniu do poprzedniej zmianie uległo rozłożenie masy, konstruktorzy poprawili zawieszenie i zmodyfikowali skrzynię biegów. Na fotelu pilota będzie mnie wspierał doświadczony nawigator Tom Colsoul, z którym startowałem podczas rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Udział w Baja Poland jest istotnym elementem moich przygotowań do Dakaru. W Polsce chcę popracować nad prędkością i rywalizować z najlepszymi” - powiedział Kuba Przygoński.

Ósma edycja Baja Poland startuje już w najbliższy piątek. Przed załogami trzy dni ekstremalnej rywalizacji w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego. Trasa tegorocznego rajdu liczy ponad 788 kilometrów, spośród których 472 km to odcinki specjalne podzielone na siedem prób sportowych