To efekt nieudanej próby zawojowania rynku USA, a także ekspansji w innych krajach. Aktualnie Lancia cieszy się zainteresowaniem jedynie na rodzimym włoskim rynku.

W 2013 roku w Europie sprzedano 73 905 egz. samochodów, które miały na masce logo Lancii. Jednak część z nich to były modele Chryslera. Nadal największy sentyment do Lancii mają Włosi, gdzie w ub. roku sprzedano 57 020 aut tej marki, z czego 46 522 egz. to Lancia Ypsilon.

Ciekawostką jest fakt, że Lancia Ypsilon w 2013 roku we Włoszech osiągnęła lepszy wynik sprzedaży od marki Alfa Romeo, która w tym kraju znalazła na swoje auta tylko 31 649 chętnych.

Podczas niedawno ujawnionych planów koncernu Fiat Chrysler nie ma niestety dobrych wiadomości dla Lancii. Wszystko zatem wskazuje na to, iż ta istniejąca od 1906 roku marka za kilka lat przejdzie do historii.

Z całą pewnością Chryslery sprzedawane w Europie pod marką Lancia nie stanowią dla miłośników włoskiej marki atrakcji. O czym wymownie świadczą kiepskie wyniki sprzedaży.

Plany nie przewidują żadnych nowych modeli, a z aktualnie produkowanych tylko Ypsilon przetrwa do 2018 roku. Jak wiadomo model ten produkowany jest w Tychach.