Porsche 911 Speedster powstało w edycji limitowanej do 1948 egzemplarzy. Model bazował na poprzedniej generacji 911, czyli serii 991, a ostatni egzemplarz opuścił linię montażową fabryki w Zuffenhausen w grudniu ub. roku. Zamówione auta właśnie trafiają do klientów na całym świecie lub przechodzą ostatnie szlify w dziale Porsche Exclusive.

Ostatni z nich, ten który trafił na aukcję, ma lakier GT Silver Metallic, specjalny pakiet Heritage Design i tylko 20 mil (32 km) na liczniku. Auto napędzane jest wolnossącym, sześciocylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 4 litrów i mocy 510 KM, który pozwala na przyspieszanie do „setki” w 4 s i osiąganie maksymalnej prędkości 310 km/h. Do przeniesienia 470 Nm momentu wykorzystuje tylko manualną, 6-biegową sportową skrzynię.

Na zwycięzcę licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony dla fundacji United Way Worldwide’s COVID-19 Community Response and Recovery Fund, czeka ponadto specjalny pakiet obejmujący ekskluzywny zegarek 911 Speedster Heritage Design Chronograph z paskiem wykonanym z takiej samej koniakowej skóry, jaką znajdziemy w 911 Speedster, oraz numerem seryjnym odpowiadającym numerowi nadwozia licytowanego egzemplarza. Do tego nabywca wraz z osobą towarzyszącą zostanie zaproszony do zakulisowej wizyty w centrali marki w Weissach oraz na tor testowy na jazdy 1:1 w towarzystwie szefów linii produktowych 911 i GT – Franka-Steffena Wallisera i Andreasa Preuningera. W skład pakietu wejdzie również specjalny album dokumentujący produkcję i wykończenia ostatniego egzemplarza 991 w tym zdjęcia z linii montażowej i oryginalne szkice zespołu stylistów Speedstera. Wreszcie przekazanie pojazdu odbędzie się na specjalnym spotkaniu zorganizowanym w USA przez Klausa Zellmera, szefa Porsche Cars North America.

Dla bogatych fanów marki jest to niepowtarzalna okazja by nie tylko stać się właścicielem unikatowego samochodu lecz przede wszystkim wesprzeć szczytny cel. Chętni szczegółowe informacje, w tym warunki rejestracji, dotyczące aukcji, która odbędzie się między 15 a 22 kwietnia, mogą znaleźć na stronie RM Sotheby’s. Warto się pospieszyć! A dla przypomnienia: ceny takiej wersji w USA zaczynały się od około 300 tys. dolarów.