Nowy Discovery to duży, rodzinny, 7-osobowy SUV. Auto jest luksusowe, jednocześnie zapewnia pokonywanie trudnych tras terenowych.

Dzięki aluminiowej konstrukcji nowy model jest aż o 480 kg lżejszy od poprzednika. Wpływa to nie tylko na wielkość spalania, lecz także na niższą emisję CO2.

Nowy Land Rover Discovery ma zwiększony o 43 mm prześwit (teraz 283 mm). Zwiększono także – o 200 mm – głębokość brodzenia. Teraz auto może pokonywać przeszkody wodne o głębokości do 900 mm.

W bardzo trudnym terenie kierowca oże wybrać tryb All-Terrain Progres Control, który umożliwia bardzo wolną jazdę (pełzanie z prędkością od 2 do 30 km/h). Kierowca może wówczas skoncentrować się na przeszkodach.

Nowy Land Rover Discovery oferowany będzie z 4- lub 6-cylindrowymi silnikami benzynowymi i diesla. Wszystkie współpracują z 8-stopniowymi skrzyniami automatycznymi. Najsłabszy silni 4-cylindrowy 2.0 ma moc 180 KM. Najmocniejszy silnik benzynowy to jednostka 6-cylindrowa 3.0 o mocy 340 KM. Diesle mają moc: 240 KM – jednostka 4-cylindrowa, lub 258 KM – 6-cylindrowa.

Oto galeria zdjęć nowego Discovery, pokazujących jego wnętrze oraz możliwości terenowe