Nowy samochód, którym Team Peugeot Total wystartuje z Rajdzie Dakar 2017, to Peugeot 3008 DKR, naturalny następca 2008 DKR. Auto bazuje na nowym modelu francuskiego producenta, który będzie miał premierę 29 września 2016 r. w Paryżu. Wraz z nowym modelem 3008 zobaczymy także jego wersję rajdową, która zgodnie z założeniami, jedzie po kolejne zwycięstwo w rajdzie Dakar.

Warto przypomnieć, iż w ostatniej edycji Dakaru triumfował   Stéphane Peterhansel. Było to już 12 zwycięstwo francuskiego kierowcy w tej imprezie.

- Nowy 3008 symbolizuje następny krok - powiedział dyrektor zespołu, Bruno Famin. - Celem było usunięcie słabych punktów poprzedniej konstrukcji i jednocześnie poprawa naszych atutów. Pojawiły się również nowe wymogi regulaminowe, do których oczywiście musieliśmy się dostosować.

Za stylistykę nadwozia odpowiadał Sébastien Criquet, projektant Peugeota 3008. Do napędu wykorzystano silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 3.0 l V6 biturbo. Ma on obecnie o 20 KM mniejsza moc od poprzednika, co zostało spowodowane zmianą regulaminu i koniecznością zastosowania zwężki o średnicy 38 mm.

Zmieniono geometrię zawieszenia i amortyzatory oraz zastosowano nowy system klimatyzacji.

Przed Rajdem Dakar 2017 Carlos Sainz poprowadzi Peugeota 3008 DKR w Rallye OiLibya du Maroc (1-7 października).

W Rajdzie Dakar 2017 francuski zespół wystawi cztery samochody Peugeot 3008 DKR. Kierowcami będą Stéphane Peterhansel, Carlos Sainz, Sébastien Loeb i Cyril Despres.