Producenci aut uwielbiają brać udział w projektowaniu luksusowych jachtów motorowych. Swoje kompetencje w tym zakresie potwierdzili już m.in. inżynierowie Astona Martina, Bugatti, Mercedesa i Lexusa. Samo Lamborghini ma na koncie współpracę z legendarną włoską Rivą. Najnowsze wodne Lambo powstało, dzięki połączeniu "know-how" Automobili Lamborghini i Tecnomar.

Limitowane Lambo na wodę

Zgodnie z tym, co zwiastuje numer w nazwie, wzorowana na hybrydowym Sianie FKP 37 łódź motorowa powstanie w 63 egzemplarzach. Dlaczego akurat w tylu? Ich liczba ma nawiązywać do 1963 r., w którym to Ferrucio Lamborghini rozpoczął produkcję samochodów (jak wiemy, jego firma zaczynała przecież od... traktorów).

Do Lamborghini Sian FKP 37 jacht nawiązuje nie tylko kolorami, designem i detalami. Konstruktorzy zastosowali w nim mnóstwo elementów wykonanych z włókna węglowego (jeden ze znaków rozpoznawczych Lamborghini), dzięki czemu udało się uzyskać wagę poniżej 24 t, a to plasuje łajbę w kategorii ultralekkich jachtów.

Sportowe geny

Pierwsza z przewidzianych sztuk Tecnomar for Lamborghini 63 została zwodowana kilka dni temu. "Jesteśmy dumni, mogąc zobaczyć esencję DNA Lamborghini, która wyrusza dziś na rejs po morzu w taki sam sposób jak nasze supersamochody na wyścigi po asfalcie. Ten jacht jest dowodem na to, że wspólne wartości i idealna synergia obu zespołów są kluczem do realizacji doskonałych projektów" – skomentował Stefano Rutigliano, dyrektor strategiczny Automobili Lamborghini.

To nie tylko najlżejsza, ale też najszybsza łódź motorowa stworzona przez należącą do The Italian Sea Group firmę Tecnomar. Dzięki dwóm silnikom V12 MAN-a o łącznej mocy 4000 KM Tecnomar for Lamborghini 63 potrafi osiągnąć prędkość 60 węzłów odpowiadającą ok. 111 km/h.

Zadbano w niej o najdrobniejsze szczegóły – nawet przycisk do uruchamiania jachtu jest pieczołowitą kopią tego z włoskiego supersamochodu. Na pokładzie łajby znajdują się też sportowe fotele ze szkieletem z włókna węglowego, kierownica obciągnięta alcantarą i dostosowana do rozmiarów łajby tablica przyrządów z Lamborghini Sian. Na uzupełnienie swojej kolekcji czeka jeszcze 62 szczęśliwców.