Pierwszy rząd do głównego wyścigu zawodów był identyczny, jak tydzień wcześniej na Zolder — Daniel Libront (Mad Dog’s PACT) ponownie był najszybszy w czasówce przed Piotrem Śmiałkiem. Libront zaspał jednak na starcie i spadł na piątą lokatę zapewniając pewne prowadzenie do pierwszego dohamowania Śmiałkowi. Ponownie świetnym czasem reakcji popisał się za to Nikodem Wierzbicki (WRS Competition by Prime Racing) — z piątej pozycji szybko awansował na drugie miejsce.

Ten stan rzeczy zmienił się chwilę później po tym jak przed Wierzbickiego wrócili Marcin Rybaczuk (Pachura Moto Center E-Sports) oraz Miłosz Węgrecki (Carbon Simsport MPDM). Zawodnik WRS Competition niemalże od razu chciał skontrować, ale skończyło się to ścięciem szykany — w ślad za nim podążył Patryk Sokołowski (Carbon Simsport). Obaj wypadli przez to poza pierwszą dziesiątkę. Libront wskoczył na trzecie miejsce przed Węgreckiego, ale Śmiałek i Rybaczuk mieli od niego lepsze tempo. Piotr Śmiałek był niezagrożony przez rywali od początku rywalizacji i pewnie przekroczył linię mety jako pierwszy z czterema sekundami przewagi oraz dwoma bonusowymi punktami za najszybsze okrążenie wyścigu nad Marcinem Rybaczukiem oraz Danielem Librontem.

Dziesiąte miejsce na mecie zapewniało pole position w drugim wyścigu Jakubowi Żerdzickiemu (Hyperion Motorsport by UniRacers BLACK). Na starcie popełnił jednak podobny błąd co wcześniej Daniel Libront oddając prowadzenie ruszającemu pozycję z tyłu Mateuszowi Tyszkiewiczowi (DV1 TRITON RACING JOKER), ale tylko na chwilę, bo ponownie wyśmienicie spod świateł ruszył Wierzbicki, co zapewniło mu fotel lidera. Przed Żerdzickiego przeskoczył także Mirosław Nastalczyk (Gray Wolf Racing Team). Jeszcze na pierwszym okrążeniu doszło do karambolu, który rozpoczął się od kontaktu Kuby Bluja (Hyperion Motorsport by UniRacers BLACK) oraz Węgreckiego. Wierzbicki powoli budował swoją przewagę, a na czwartym okrążeniu Nastalczyk wypchnął Tyszkiewicza poza tor. Zawodnik DV1 Triton Racing znalazł się w ogonie stawki, a sędziowie postanowili ukarać reprezentanta Gray Wolf Racing Team pięcioma sekundami kary. Na wirtualne podium awansował dzięki temu Żerdzicki utrzymujący za sobą Konrada Żerebca (Pachura Moto Center E-Sports) oraz Sokołowskiego. Tuż za szefem Carbon Simsport jechał Śmiałek. Prowadząca dwójka wyraźnie odskoczyła od peletonu. Na dwunastym okrążeniu Żerebiec w końcu znalazł przestrzeń do ataku na Żerdzickiego i miał siedem minut na odrobienie pięciu i pół sekundy straty do Nastalczyka. Ten opełnił drobny błąd, przez co różnica między drugim, a trzecim miejscem zmniejszyła się do mniej niż pięciu sekund. Nikodem Wierzbicki za to w dominujący sposób wygrał drugi wyścig z czterech w tegorocznym Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Pięciosekundowa kara dla Nastalczyka sprawiła, że pozycje zyskali Konrad Żerebiec z Jakubem Żerdzickim oraz Patryk Sokołowski.

Mimo szóstej pozycji na koniec drugiego wyścigu, Piotr Śmiałek z przewagą aż 14 punktów został zwycięzcą całej rundy na Oulton Park przed Nikodemem Wierzbickim. Marcin Rybaczuk pozostaje na miejscu trzecim, a czołową piątkę uzupełniają Kuba Bluj i Jakub Żerdzicki. Zawodnicy mają teraz przerwę związaną z Bożym Ciałem. Kolejne zawody odbędą się na pętli drogowej Daytona International Speedway 23 czerwca. Zmagania 24 kierowców w samochodach Porsche 911 GT3 Cup (992) można oglądać na żywo w ELEVEN SPORTS na Facebooku o godz. 21:30.

Organizatorem i promotorem Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, cyklu rozgrywanego w ramach Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022 wpisanego do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, jest Ragnar Simulator. Sponsorem wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są ELEVEN SPORTS oraz Auto Świat. Partnerem technicznym jest iRacing.