• Kontrola policyjna wykazała, że kamper był kradziony
  • Wspólna akcja policjantów z różnych jednostek doprowadziła do postawienia zarzutów
  • Za kradzież pojazdu z włamaniem grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności

21 września dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim w drodze na służbę zauważył podejrzanie wyglądającego kampera. Niedługo później na drodze krajowej numer 32, w rejonie miejscowości Dychów, policjanci z działu prewencji zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Za kierownicą był 28-latek, który miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła podejrzana nalepka na przedniej szybie. Ponadto numer rejestracyjny nie zgadzał się z tymi w systemie. Policyjne doświadczenie nie zawiodło. Okazało się, że Fiat został skradziony z terenu Niemiec. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo – śledczą wraz z technikiem. Ci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem pojazdu typu kamper.

Surowa kara dla złodzieja

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, a oskarżonemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.