• Nowe wersje popularnych samochodów nie będą produkowane w fabryce Dacii w Rumunii. Produkcja będzie się odbywać w rosyjskich zakładach Łady w Togliatti
  • Renault przygotowało dwie wersje z podwyższonym prześwitem: Stepway oraz Stepway City. Wersja City zostanie wyposażona w skrzynię CVT
  • Pod maską diesel 1.5 l o mocy 90 KM lub silnik benzynowy 1.6 l w trzech wersjach mocy: 82 KM, 90 KM i 102 KM

Pod koniec sierpnia Renault oficjalnie zaprezentuje nowe wersje takich modeli jak Logan, Sandero czy Dokker. Na salonie samochodowym w Moskwie francuska firma pokaże modele z serii Stepway, które reklamuje jako rodzinę pojazdów uterenowionych. Zanim to jednak nastąpi, Renault opublikował pierwsze zdjęcia swoich nowości.

Po czym będzie można poznać uterenowione modele? Przede wszystkim po dodatkowych plastikowych nakładkach na nadwoziu. Na tym na szczęście nie koniec zmian w porównaniu ze standardowymi odmianami. Uwzględniając specyfikę sieci drogowej w Rosji, zdecydowano się także na zwiększenie prześwitu do 195 mm. To już całkiem sporo, zważywszy na to, że taki sam prześwit mają takie popularne modele SUV jak pierwsza generacja Forda Kuga czy nieco zapomniany w naszym kraju Chevrolet Captiva.

Oprócz zwiększonego prześwitu zastosowano także system zdalnego uruchamiania silnika, aby jeszcze przed rozpoczęciem podróży uzyskać odpowiednią temperaturę jednostki napędowej oraz ogrzać wnętrze. Renault chwali się, że z myślą o rosyjskim rynku zastosowano także przednią szybę podgrzewaną na całej powierzchni.

Nowa seria Stepway ale nie od Dacii tylko od Renault
Nowa seria Stepway ale nie od Dacii tylko od Renault

Zaktualizowane modele Sandero i Logan mają być dostępne w dwóch wersjach: Stepway i Stepway City. Będą się one różnić m.in. zastosowaną przekładnią. W odmianie City dodano skrzynię CVT X-Tronic, która będzie dostępna tylko z jednym silnikiem: 1.6 l o mocy 113 KM. Pozostałe odmiany można także wybrać z silnikiem benzynowym 1.6 l o mocy 82 KM i 102 KM oraz dieslem 1.5 l o mocy 90 KM.

Nowe serie samochodów nie będą importowane przez rosyjski oddział Renault a produkowane na miejscu. Samochody wytwarza fabryka Łady w Togliatti.