Łącznie po dziewięciu miesiącach sprzedaż Opla wyniosła 23 991 samochodów, czyli o 16,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 20 537 sztuk. Udział w rynku niemieckiego producenta wzrósł o 0,72 punktu procentowego, do poziomu 8,13 proc.

Marka zanotowała największy skok pod względem ilości sprzedanych samochodów na rynku, wzrost o ponad 3 450 sztuk. Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do września jest model Opel Astra – 7 698 sztuk, za nią uplasowała się Corsa z wynikiem 5 565 egzemplarzy, trzecie miejsce na podium przypadło modelowi Mokka, 3 381 sztuk. Ten miejski SUV bardzo spodobał się polskim klientom, jego sprzedaż w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła o 115 proc. (1 571 sztuk w 2014 r.). We wrześniu Opel był również najchętniej wybieraną marką w segmencie klientów indywidualnych.

- Bardzo dobre wyniki oczywiście są powodem do radości, ale przede wszystkim cieszy fakt, że nasze modele podobają się klientom – Mokka podwoiła sprzedaż, Astra urosła o ponad 20 proc. i była najchętniej wybieranym samochodem przez klientów indywidualnych we wrześniu – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland - W kolejnych miesiącach będziemy koncentrować się na dalszej ofensywie rynkowej. Właśnie debiutuje nowa generacja Astry. Ten bestseller Opla już zebrał ponad 30 000 zamówień w całej Europie, a w listopadzie pojawi się w polskich salonach. Dla klientów szukających cenowych okazji już teraz wprowadziliśmy ofertę wyprzedażową na wybrane modele Opla – dodaje Mieczkowski.

Od 5 października br. Opel zaoferował wybrane modele w niższych cenach. Klienci zainteresowani Corsą oraz dotychczasową generacją Astry mogą kupić te samochody już od odpowiednio 36 000 zł i 50 000 zł. Do aut oferowany jest także dodatkowy komplet kół zimowych w specjalnej cenie 999 zł.