Do potrącenia 6-letniej dziewczynki doszło 25 czerwca 2020 roku na Al. Artyleryjskiej w Olsztynie. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera autobusu komunikacji miejskiej, który został wyprzedzony przez motocyklistę na przejściu. Na nagraniu widać, jak kierowca autobusu zatrzymuje się, żeby przepuścić matkę i jej córkę, które w prawidłowy sposób przejeżdżają przez jezdnię na rowerach. Po chwili zza autobusu wyjeżdża motocyklista, który taranuje dziewczynkę. Mężczyzna na początku zatrzymał się, zsiadł z motoru, zniósł z przejścia rower 6-latki i zamienił kilka słów z matką.

Po chwili widać też, jak autobus i kierowca samochodu dostawczego blokują motocyklistę, ale udaje mu się przejechać pomiędzy pojazdami i uciec. Do tej pory olsztyńscy policjanci nadal pracują nad ustaleniem tożsamości motocyklisty. Jest to o tyle trudne, że jednoślad nie miał tablic rejestracyjnych, a mężczyzna miał kask na głowie. Z powodu braku danych umożliwiających ustalenie sprawcy zdarzenia, postępowanie zostało umorzone. Nie oznacza to jednak, że sprawa została ostatecznie zakończona. Gdy tylko pojawią się nowe okoliczności mogące wpłynąć na ustalenie sprawcy zdarzenia, policjanci ponownie wrócą do taj sprawy.

Dlatego też załączamy nagranie z monitoringu umieszczonego we wnętrzu autobusu i prosimy o pomoc w ustaleniu sprawcy. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania proszone są o kontakt z policją. Informacje można przekazać telefonicznie pod nr tel. 47 731 38 90, 47 73 147 41 lub 112, a także przekazywać osobiście w budynku KMP w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (Wydział Prewencji), ewentualnie mailowo na adres: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl.