Do interwencji doszło w środę 15 czerwca 2022 r., tuż przed godziną 23:00. Policjanci z Łomży otrzymali zgłoszenie, że na drodze S61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód. Zgłaszający dodał, że pojazd stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Przybyły na miejsce patrol zauważył stojące na poboczu nieoświetlone auto marki Daewoo. Za jego kierownicą spał mężczyzna. Funkcjonariusze obudzili go. W trakcie rozmowy 48-latek użył wulgarnych słów wobec jednego z policjantów, za co trafił do aresztu. To jednak nie wszystko, bo użyte przez policję urządzenie Alcoblow, zasygnalizowało, że w wydychanym przez kierowcę powietrzu jest alkohol. Niestety mężczyzna odmówił dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie i dlatego została mu pobrana krew. Ponadto okazało się, że zatrzymany ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego Daewoo nie ma aktualnych badań technicznych oraz OC.

Następnego dnia podejrzewany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyźnie przedstawiony zostanie też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu.