Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w Skarszewach od pewnego czasu stoi zaparkowany samochód z zamkniętymi w środku psami, które bardzo ujadają. Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol. Skarszewscy policjanci potwierdzili otrzymaną informację. W stojącym w nasłonecznionym miejscu aucie, zamknięte były cztery pieski.

Foto: Policja.pl

Szyby w samochodzie były zasunięte, a szczeniaki nie miały dostępu do wody. Policjanci podjęli próbę ustalenia właściciela samochodu. Jednak widząc, że psy są w stanie skrajnego wyczerpania, w celu ratowania ich życia, wybili jedną z szyb w aucie. Dzięki temu umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza i dali im pić. Dopiero po upływie około dwóch godzin na miejscu interwencji zjawił się właściciel pojazdu.

Stan zdrowia szczeniaków sprawdził lekarz weterynarii. W tej chwili śledczy prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W gorące, upalne dni pamiętajmy!

Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu, który grozi przegrzaniem. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o takim fakcie Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możecie podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy.