Auto Świat Wiadomości Aktualności Stołeczna policja rozprawiła się z kierowcami. Mandaty na ponad 134 tys. zł

Stołeczna policja rozprawiła się z kierowcami. Mandaty na ponad 134 tys. zł

Autor Dominik Kołodziej
Dominik Kołodziej

Stołeczni policjanci przeprowadzili kontrolę 558 samochodów, wystawiając 308 mandatów na łączną kwotę 134 tys. 550 zł. Jednocześnie zatrzymali 55 dowodów rejestracyjnych i 20 praw jazdy. To tylko kilka efektów akcji przeprowadzonej w weekend (28-29 września) w Warszawie i okolicznych miejscowościach, która była wymierzona w uczestników nielegalnych wyścigów drogowych.

Warszawa. Policjanci przeprowadzili działania wymierzone w uczestników nielegalnych wyścigów
Zobacz galerię (11)
Komenda Stołeczna Policji
Warszawa. Policjanci przeprowadzili działania wymierzone w uczestników nielegalnych wyścigów

W związku z zagrożeniami, jakie dla ruchu drogowego powodują nielegalne wyścigi, stołeczni policjanci postanowili bez taryfy ulgowej potraktować kierowców łamiących przepisy. Działania zostały przeprowadzone w sobotę i niedzielę w Warszawie i okolicznych miejscowościach. W akcji udział wzięli m.in. policjanci z grupy SPEED, Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Warszawa. Policjanci wystawili 308 mandatów na ponad 134 tys. zł

"Funkcjonariusze reagowali na każde zgłoszenie, jak również podejmowali interwencje własne wszędzie tam, gdzie według ich wiedzy i przekazywanych przez okolicznych mieszkańców zgłoszeń, dochodziło do nieakceptowalnych zachowań na drodze" — przekazał mł. asp. Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Łącznie policjanci skontrolowali 558 pojazdów i wystawili 308 mandatów karnych na łączną kwotę 134 tys. 550 zł. Dodatkowo zatrzymali 55 dowodów rejestracyjnych i 20 praw jazdy. Zatrzymane zostały dwie osoby, a wobec 19 kierujących policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Posypały się mandaty. Na celowniku szczególna grupa kierowców

W trakcie akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na kilka grup kierujących. "Kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość, przejawiali agresywne zachowania na drodze, a także tych, których pojazdy były technicznie niesprawne" — wyliczył mł. asp. Śniadała.

"Poprawa bezpieczeństwa leży w gestii nas wszystkich: policji, samorządów, mieszkańców i organizacji, które działają na rzecz bezpieczeństwa. Bezpieczna stolica to system naczyń połączonych, w którym każdy ma do odegrania swoją rolę. Bezpieczne ulice to nasze wspólne dobro" — podkreślił mł. asp. Śniadała.

Autor Dominik Kołodziej
Dominik Kołodziej
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków