• 5 wersji wyposażenia, 7 kolorów nadwozia i 8 konfiguracji – Mitsubishi Eclipse Cross pojawia się w salonach.
  • Eclipse Cross pojawi się z nowym silnikiem Mitsubishi o pojemności 1.5 l i mocy 163 KM
  • Przedpremierowe pokazy odbędą się w Częstochowie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Katowicach, Krakowie, Sosnowcu, Torunie i w Warszawie.

Najtańsza wersja Mitsubishi Eclipse Inform kosztuje 93 900 zł. Jest zatem o 8 tys. zł droższa od Ford Kuga i nieco tańsza od Opla Grandland X (94 900 zł) czy Volkswagena Tiguana (96 590 zł). Mitsubishi przekonuje, że nowy model będzie wyróżniać się bogatym wyposażeniem. W standardzie są m.in. automatyczne światła drogowe, wspomaganie przy ruszaniu pod górę, tempomat, automatyczna klimatyzacja, czujnik deszczu, monitorowanie ciśnienia powietrza w oponach, światła dzienne LED, 7 poduszek, 4 głośniki i przyciemniane szyby. W cenie uwzględniono napęd na jedną oś.

Mitsubishi Eclipse Cross można będzie zobaczyć w 10 miastach Polski w ramach pokazów przedpremierowych
Mitsubishi Eclipse Cross można będzie zobaczyć w 10 miastach Polski w ramach pokazów przedpremierowych

Kto liczy na więcej będzie miał do wyboru jeszcze cztery pakiety wyposażenia: Invite Plus, Intense, Intense Plus i Instyle. W pierwszej z nich uwzględniono stację multimedialną SDA dostosowaną do współpracy ze smartfonami w ramach Android Auto oraz CarPlay (przygotowano nawet dla nich specjalną aplikację). Ponadto uwzględniono zestaw głośnomówiący Bluetooh, podgrzewane przednie fotele, system bezkluczykowy, automatyczną klimatyzację dwustrefową oraz 18 calowe aluminiowe felgi.

Aby zamówić odmianę z napędem na cztery koła trzeba będzie zainwestować w najlepiej wyposażone wersje Intense Plus oraz Instyle. Wówczas trzeba zapłacić odpowiednio 133 990 zł oraz 147 990 zł. Na szczęście lista wyposażenia jest już bardzo długa. Uwzględniono takie dodatki jak m.in. system kamer obejmujący całe otoczenie pojazdu, czujnik martwego pola, monitorowanie ruchu poprzecznego z tyłu pojazdu oraz przednie światła LED.

Duży ekran dotykowy dostępny jest razem z radiem multimedialnym dostosowanym do Android Auto oraz CarPlay. Mitsubishi Eclipse Cross
Duży ekran dotykowy dostępny jest razem z radiem multimedialnym dostosowanym do Android Auto oraz CarPlay. Mitsubishi Eclipse Cross

Najbogatszą odmianę Instyle za którą trzeba zapłacić 147 990 zł poznamy m.in. po szklanym panoramicznym dachu (możliwość otwarcia), adaptacyjnym tempomacie, skórzanej tapicerce siedzeń z pomarańczowymi przeszyciami oraz elektrycznie regulowanym fotelu kierowcy. Tylko w Instyle dostępny jest system nagłośnienia firmowany przez amerykańską firmę Rockford Fosgate.

Wszystkie wersje samochodu będą dostępne z silnikiem benzynowym 1.5 l o mocy 163 KM. Do wyboru dwie przekładnie: 6 biegowa manualna oraz 8 biegowa automatyczna CVT. Automat dostępny jest od wersji Invite Plus (110 990 zł) i jest oferowany z napędem na jedną oś jak i na obie.