Dunlop No Limit VTG Racing Team zakończył wakacyjne tournée po najważniejszych zawodach Starego Kontynentu w wyścigach równoległych na 1/4 mili. Trasę należy uznać za udaną, bowiem każdy start wiązał się z zajęciem miejsca na podium. Krótko pisząc, zespół udowodnił, że w Polsce znajdują się osoby, które potrafią budować naprawdę szybkie samochody.

Dlatego powrót na polskie trasy i udział w Finale SSS Racing 1/4 mili, załoga traktuje jako zwieńczenie pomyślnego sezonu. Skład niestety nie pojawi się w komplecie, ponieważ zabraknie Grzegorza Staszewskiego i jego Corvette VTG. Godnym, samodzielnym reprezentantem barw Dunlop No Limit VTG Racing Teamu będzie Marcin Blauth w swoim mocarnym GMC Typhoon No Limit.

Oczywiście uczestnictwo w zawodach nie wiążę się jedynie z pokazowym występem i dobrą zabawą. Zespół zawsze ma wyznaczony plan na daną imprezę i tym razem nie jest inaczej. Kierowca GMC zdradził Nam, że zamierza osiągnąć czas poniżej 9 sekund, tym samym pobijając wewnętrzny rekord SSS. Czy mu się uda? Przekonamy się już 18 września.

Przechodząc do samego motoryzacyjnego show w Białej Podlaskiej, organizatorem jest Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego, które serdecznie zaprasza wszystkich miłośników wysokich prędkości (zarówno tej osiąganej na wprost jak i bokiem) na ostatnią imprezę w tym roku. Finałowa runda SSS Racing 1/4 mili oraz SSSuper Drift Cup odbędzie się w nadchodzący weekend (17-18 wrzesień) na płycie lotniska w Białej Podlaskiej.

Zobacz videclop promujący imprezy motoryzacyjne SSS:

Zgodnie z ideą towarzyszącą imprezom SSS w roku 2011, w Białej Podlaskiej będzie można podziwiać zawodników walczących o ułamki sekund na dystansie 1/4 mili (wyścigi równoległe 1/4 mili), kierowców preferujących szybką i widowiskową jazdę bokiem (drift) oraz facetów wyczyniających piruety na motocyklach (stunt). Nowością będzie konkurencja Bracket Cup, która przeznaczona jest dla kierowców dragowych (1/4 mili). Polega ona na osiągnięciu przez zawodnika najbardziej zbliżonego czasu do zadeklarowanego w chwili stawienia się na linii startu.

Ponadto organizatorzy przygotowali kilka konkursów i atrakcji towarzyszących głównym zawodom, aby przybili widzowie nie mogli narzekać na nudę. M.in. odbędzie się konkurs na Miss Zawodów (wszystkie chętne kandydatki zapraszamy do udziału), rozmaite konkursy dla widzów, skoki na bungee czy RC Drift – pokazy driftu zdalnie sterowanymi modelami samochodów, w których będą mogli brać udział również widzowie.

Do tej pory nie zostały opublikowane listy startowe, ale spoglądając na minione imprezy należy spodziewać się wysokiej frekwencji. Tym bardziej, że to ostateczne starcie w tym sezonie! Przypuszczamy, że na linii startu do wyścigów równoległych na 1/4mili stawi się około 100 uczestników, natomiast w drifcie powinniśmy spodziewać się minimum 50 kandydatów do miana Króla Driftu.

BILETY:

- bilet jednorazowego wstępu: 20 zł

- dzieci do lat 12 wstęp za darmo

- osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich: wstęp darmowy

HARMONOGRAM:

Zawody SSSuper Drift Cup:

SOBOTA, (17.09.11)

09:00 - 17:00 - trening PROFI i FAN

17:00 - do końca - kwalifikacje do PROFI TOP 32

NIEDZIELA, (18.09.11)

09:00 - 10:45 - trening klasy FAN

10:45 - 12:30 - trening TOP 32 PROFI w parach / Drift Taxi dla kibiców o mocnych nerwach

13:00 - 14:00 - zawody FAN

14:40 - 15:00 - prezentacja zawodników TOP 32 / parada

15:00 - finały PROFI TOP 32

Po zawodach rozdanie nagród dla zawodników i Drift Taxi do ostatniej opony!

Zawody SSS Racing 1/4 mili:

NIEDZIELA, (18.09.11)

07:00 - otwarcie bram wjazdowych

07:00 - 08:00 - badania kontrolne pojazdów na 1/4 mili

08:00 - briefing z zawodnikami

08:15 - 16:00 - eliminacje wszystkich klas motocyklowych i samochodowych

16:00 - 18:00 - finały wszystkich klas motocyklowych i samochodowych

19:00 - rozdanie nagród pieniężnychł