Słowacki projektant trafił do najbardziej luksusowej marki świata z BMW (Rolls-Royce należy do tej samej grupy). Przez nieco ponad dwa lata był szefem studia projektowego pod kierownictwem głównego projektanta Adriana van Hooydonka. W Rollsie objął stanowisko szefa designu, które przez rok było nieobsadzone, po tym jak Gilesa Taylor przeszedł do chińskiej Grupy FAW. Kabaň nadal będzie pracował w studiu w Monachium, ale często będzie obecny również w Goodwood.

46-letni dziś Kabaň był pasjonatem projektowania samochodów i sztuki od najmłodszych lat. Ukończył studia w Bratysławie i Londynie – może się pochwalić tytułem "Master of Art in Car Design" w Royal College of Art.

Większość swojej kariery spędził na wyższych stanowiskach. Kabaň w wieku zaledwie 20 lat trafił do Grupy Volkswagen. Szybko robił postępy i awansował. Pełnił kluczową rolę w projektowaniu karoserii Bugatti Veyrona. Następnie, zanim dołączył do Grupy BMW, pracował w Audi i Skodzie, również przy małych projektach, limitowanych edycjach modeli i samochodach koncepcyjnych. Teraz ma kolejne pole do popisu.

Foto: Rolls-Royce