Opublikowane w internecie nagranie pokazuje Stara 660, który bez problemów pokonuje potężne błoto i kałuże. Wojskowa ciężarówka z impetem wjeżdża w bagno. Następnie zatrzymuje się na jego środku. Woda i muł sięgają do połowy kół. Kierowca po chwili rusza z miejsca, a pojazd bez problemów pokonuje przeszkodę. Nagranie opublikował facebookowy profil Autobusy i Ciężarówki PRL.

Sprawdź: Polskie wojsko na zakupach. Na służbę zamiast polskich Jelczów trafią niemieckie Mercedesy

Opublikowane w internecie nagranie zyskało ponad 5 tys. reakcji. Zebrał też wiele pochlebnych recenzji. "Jeździłem taką pszczółką w zimę, tylko one odpalały bez problemu, a i na poligonie zdarzało się, że trzeba było kogoś wyciągnąć, można też było sobie wyrobić mięśni przy kręceniu kierownicą", "Jeździłem taką ciężarówką w terenie, jak najbardziej tylko przydałoby się wspomaganie", czy też "Jeździłem tym w wojsku po poligonach i twierdzę, że taka kałuża nie robi na tym Starze wrażenia" — to tylko kilka z blisko dwustu wpisów.

Zerknij: Zablokował pas autostrady barierami, żeby wrócić na drogę

Star 660 — co to za samochód

Star 660 to polski terenowy samochód ciężarowy o ładowności 4,5 tony produkowany w latach 1965–1983 przez Fabrykę Samochodów Ciężarowych Star. Pojazd posiada metalową kabinę kierowcy wyposażoną w składaną szybę przednią, zdejmowane, brezentowe nadstawki drzwi oraz składany, brezentowy dach, który w toku eksploatacji zastąpiono metalowym (również składanym), pozostawiając brezentowe boczne ścianki. Częściowo metalowa skrzynia ładunkowa ma pod bocznymi, składanymi ławkami — wnęki z błotnikami kół tylnych. Od góry skrzynię osłonięto plandeką (rozpinaną na zdejmowanych pałąkach), która ma otwieraną tylną ścia­nę. Pomiędzy kabiną kierowcy i skrzynią ładunkową umieszczono uchwyt koła zapasowego i kosz na cztery kanistry.

Czytaj: Historia polskiej motoryzacji — gwiazdy ze Starachowic

Pojazd jest napędzany silnikiem benzynowym, do którego dostęp zapewnia zdejmowana osłona wewnątrz kabiny kierowcy. Skrzynia rozdzielcza ma przystawkę odbioru mocy do napędzania wyciągarki, usytuowanej za zderzakiem przednim.