Największy portal ogłoszeniowy, Otomoto sprawdził, jak wygląda polski rynek używanych aut z otwartym dachem. Serwis ogłoszeniowy wziął pod lupę okres od maja 2018 do maja 2019 roku. Okazało się, że w ciągu ostatniego roku polscy kierowcy najczęściej poszukują BMW serii 3, Mercedesa SL, Mazdy MX-5 i Mercedesa SLK. Z kolei do sprzedaży wystawiono najwięcej BMW serii 3, a średnia cena tego modelu wynosiła ok. 28 tys. zł.

Co ciekawe ten sam udział wystawień w serwisie odnotowały Renault Megane i… Mercedes SL. O ile za charakterystycznego „Francuza” zapłacimy średnio około 13 tysięcy złotych, to za prestiżowe auto rodem ze Stuttgartu należy wydać prawie siedmiokrotność tej kwoty.

Najczęściej wystawiane kabriolety Foto: otoMoto
Najczęściej wystawiane kabriolety

Jak widać rozstrzał cenowy jest naprawdę spory. Jednak okazuje się, że dziś na kabriolety wcale nie trzeba wydawać bajońskich sum. Rynek oferuje całkiem ciekawe modele w rozsądnych cenach.

Wystarczy mniej niż 10 tys. złotych

Jeśli planujesz kupno samochodu na letnie eskapady, czy miejskie bulwary, w teorii wystarczy nawet poniżej 10 tysięcy zł. Za taką kwotę znaleźć można. m.in. Peugeota 206 CC i 307 CC, a także Opla Tigrę. Nieco droższe jest już bardzo popularne na rynku wtórnym Renault Megane, Opel Astra i Audi A4, a za około 33 tys. zł można nabyć ciekawe modele Mazdy MX 5 i Mercedesa SLK.

Najczęściej wystawiane do sprzedaży kabriolety w ciągu ostatniego roku Foto: otoMoto
Najczęściej wystawiane do sprzedaży kabriolety w ciągu ostatniego roku

Najdroższe kabriolety wystawione na sprzedaż w Polsce

Jednak w ogłoszeniach pojawiają się także naprawdę drogie i prestiżowe kabriolety. Najdroższym samochodem z otwieranym dachem dostępnym w ciągu ostatnich 12 miesięcy w serwisie Otomoto były: 15-letnie Porsche Carrera GT, które wyceniono na niespełna 5 milionów złotych, Mercedes SLR z 2009 roku za 4,1 mln złotych, a także aż trzy modele Lamborghini Aventador (roczne, dwu- i trzyletnie) za, bagatela, 2,4-2,7-3,5 mln zł.

Prawdziwe perełki

Na koniec coś dla koneserów, czyli najstarsze samochody z nadwoziem typu cabrio, które można było “upolować” w OTOMOTO w ciągu ostatniego roku. Wbrew pozorom, nie wszystkie kosztowały fortunę. MG TD z 1954 roku był wystawiony za 37,9 tys. zł. 73-letni Gaz 67 pamiętający czasy powojenne kosztował 55 tys zł. W zestawieniu nie brakuje jednak prawdziwych perełek motoryzacji. To klasyk, Chevrolet Corvette z 1957 roku i starszy o 2 lata Ford Thunderbird.

Najdroższe kabriolety w serwisie Otomoto Foto: otoMoto
Najdroższe kabriolety w serwisie Otomoto