20 grudnia z linii produkcyjnej zakładu zjechał 200 000 samochód wyprodukowany w tym roku. Jest nim czerwony Opel Astra z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 200 KM.

„To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku.” -  mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard. „Sukces Astry to powód do dumy dla naszego zespołu. Udowodniliśmy, że w Gliwicach powstają auta o jakości na najwyższym, światowym poziomie.” – dodaje Andrzej Korpak.

Opel Astra cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki, ma również największy udział w produkcji gliwickiego zakładu. Od debiutu rynkowego Opel otrzymał już ponad 320 000 zamówień na kompaktową Astrę hatchback oraz Astrę Sports Tourer. W Polsce od stycznia do listopada zostało sprzedanych ponad 13 000 sztuk tego modelu. Wynik ten oznacza 36% wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2015 roku.