Program „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” Renault istnieje od 2000 roku, a szkoleniem zostało objętych już ponad 710 000 dzieci na terenie całego kraju. Pakiety „Droga i Ja” to kompleksowe zestawy edukacyjne przygotowane dla dzieci i nauczycieli ze szkół podstawowych. Dwunasta edycja programu jest premierą nowej wersji materiałów dydaktycznych, które powstały przy udziale międzynarodowych ekspertów z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze i nauczania.

Pakiety zostały zaadoptowane do polskich warunków dzięki pomocy merytorycznej instytucji patronackich. Każdy zestaw składa się z 24 bogato ilustrowanych ćwiczeń dla uczniów, kart dydaktycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe – 6-9 lat i 10-12 lat, co pozwoliło na ich dostosowanie do zróżnicowanej percepcji dzieci.

Pakiety, które dotychczas poruszały najważniejsze tematy związane z problematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, zostały wzbogacone o nowe zagadnienia merytoryczne. Te są związane z nową, poszerzoną formułą międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” Renault.

Nowa odsłona 12. edycji programu, w tym pakietów „Droga i Ja”, zostanie oficjalnie zainaugurowana 28 września 2011 w Warszawie, w obecności przedstawicieli instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony zdrowia, edukacji oraz mediów. W ramach tegorocznej edycji programu, Renault Polska ufunduje zainteresowanym szkołom podstawowym 2000 pakietów „Droga i Ja”, z których będzie mogło skorzystać około 50 000 uczniów. Aby otrzymać bezpłatny pakiet, wystarczy jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” Renault www.bezpieczenstwo.renault.pl

O przyznaniu pakietu zadecyduje kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

– Koncern Renault, jako firma odpowiedzialna społecznie, przykłada szczególną wagę do podejmowania działań zwiększających bezpieczeństwo na drodze. Wykraczając poza aspekty czysto techniczne, Renault realizuje projekty edukacyjne skierowane do wszystkich grup wiekowych społeczeństwa, a w szczególności dzieci. Już po raz dwunasty zapraszamy szkoły podstawowe z całego kraju do skorzystania z pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”, będących jednym z elementów prowadzonego przez Renault od 2000 roku programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.