Renault Megane Coupe - zmiany zewnętrzne

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA wyróżnia się spośród pozostałych wersji modelu sportowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przedni zderzak z centralnym wlotem powietrza o zmienionym kształcie jest podkreślony listwą lakierowaną na kolor czarny błyszczący, do której mocowana jest tablica rejestracyjna. Po obu stronach zderzaka umieszczone są światła przeciwmgłowe w wyrazistych obramowaniach w kolorze ciemnoszarym. Światła przednie umieszczone zostały w czarnych kloszach.

W dolną część zderzaka Renault Megane (w kolorze nadwozia) wbudowano dyfuzor. Całość uzupełniają specjalne obręcze kół ze stopu metali lekkich 18 cali oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarym, jak również oznakowanie GT z przodu oraz oznakowanie GT Renault Sport i ROBERT KUBICA z tyłu samochodu.

Renault Megane Coupe - zmiany we wnętrzu

Wnętrze Renault Megane Coupe GT Robert Kubica zostało wyposażone w: sportowe fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym, przejęte z Nowego Megane RS, pokryte tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze ciemnografitowym; pokrytą skórą kierownicę o grubym kole i podpórce pod kciuk; tablicę rozdzielczą z analogowym obrotomierzem z szarą tarczą, aluminiowe nakładki na pedały; wewnętrzne klamki drzwi, obramowania nawiewów oraz ozdobną listwa na desce rozdzielczej otrzymały kolor ciemnoszary; oznakowanie GT oraz ROBERT KUBICA na ozdobnej listwie na desce rozdzielczej; oznakowanie GT na przedniej części zagłówków foteli kierowcy i pasażera z przodu; nakładki na progi drzwi z oznakowaniem Renault Sport.

Renault Megane Coupe - zmiany mechaniczne

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA jest dostępne wyłącznie z silnikami 2.0 16V TCe 180 i 2.0 dCi 160. Zawieszenie jest wyposażone w tylne ograniczniki, identyczne jak w Megane RS. Regulacja wspomagania układu kierowniczego została dostosowana do sportowych opon i specyficznych nastawów zawieszenia. Zastosowano wentylowane hamulce tarczowe o średnicy 296 mm z przodu i 260 mm z tyłu oraz pompę hamulcową z Megane R.S.

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA z silnikiem 2.0 16V TCe 180 jest dostępne w cenie 85 400 złotych, a z silnikiem 2.0 dCi 160 FAP w cenie 95 600 złotych. Ale niestety obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. W ramach serii limitowanej na rynku pojawi się tylko 30 sztuk tego modelu, które będą dostępne dla fanów Kubicy wyłącznie w Polsce.