Głośne przejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu do Barcelony oznacza dla polskiego piłkarza szereg zmian. Mowa nie tylko o samym klubie czy miejscu zamieszkania, ale też o wszystkich innych aspektach, które nierozerwalnie wiążą się z byciem członkiem jakiejkolwiek klasowej drużyny piłkarskiej. A te ściśle powiązane są z samochodami, a raczej producentami samochodów, którzy mają wieloletnie umowy z poszczególnymi zespołami.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Robert Lewandowski przesiądzie się z Audi do Cupry

Będąc zawodnikiem FC Bayern Monachium Robert Lewandowski, podobnie jak inni jego koledzy, mógł wybierać spośród modeli Audi. Obie firmy współpracują ze sobą już od 20 lat i zgodnie z umową tę współpracę będą kontynuowały przynajmniej do 2029 r. Z tego względu wszyscy piłkarze monachijskiego klubu jako samochody służbowe dostawali właśnie Audi. Niemal równo rok temu dziesięciu zawodników, w tym gwiazda drużyny — Robert Lewandowski — a także pięciu działaczy FC Bayern, odebrali nowe samochody służbowe, którymi były w pełni elektryczne modele Audi e-tron GT lub Audi RS e-tron GT premium.

Teraz przyjdzie czas na zmianę samochodu służbowego. Już od 2019 r. oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Barcy została hiszpańska marka Cupra, która po ponad 10-letniej współpracy zastąpiła... niemieckie Audi. Zgodnie z umową współpraca pomiędzy klubem i producentem aut ma trwać minimum pięć sezonów, a to oznacza, że Robert Lewandowski będzie musiał przesiąść się z Audi do Cupry.

Oficjalnym samochodem FC Barcelony jest Cupra Formentor. Obecnie topową wersją tego modelu jest Formentor VZ5, pod którego maską pracuje silnik 2.5 TSI o mocy 390 KM. Napęd przenoszony jest poprzez przekładnię DSG na wszystkie koła. Model ten przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy i rozpędza się do 250 km/h.