Jak widać, nadal wielu kierowców nie bardzo wie, jak zachować się na drodze ekspresowej i autostradzie. Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazała się grupa młodych dziewczyn podczas podróży trasą szybkiego ruchu. Zdarzenie miało miejsce w piątek (25 maja) na trasie S3 na odcinku Międzyrzecz – Świebodzin. Kierująca pojazdem, 20-letnia kobieta przed wyjazdem w trasę zapomniał zatankować auto, w rezultacie samochód zatrzymał się na „esce”.

Mimo że co chwile pojawia się informacja o najechaniu na drogach szybkiego ruchu na stojące na nich samochody, kobiety nawet nie pomyślały o wystawieniu trójkąta ostrzegawczego i przejścia na drugą stronę barierek energochłonnych. Za to dwie z nich postanowiły wybrać się na spacer poboczem drogi w poszukiwaniu stacji paliwowej. Pozostałe na miejscu koleżanki miały jeszcze „lepszy” pomysł... stanęły przy pojeździe i robiły sobie „selfie”. O tej sytuacji poinformowani zostali świebodzińscy policjanci. Kiedy patrol przyjechał na miejsce, dziewczyny stały pomiędzy pojazdem a barierkami energochłonnymi!

Cała sytuacja skończyła się dość niewinnie. Kierująca pojazdem 20-latka została ukarana mandatem karnym, a miejsce postoju pojazdu zostało zabezpieczone przez Policję.