Pierwsze piątkowe treningi nie rozpieszczały mechaników i samych zawodników, którzy ze względu na zmienne warunki pogodowe, co chwilę musieli zmieniać ustawienia kartów z deszczowych na suche i odwrotnie. Na szczęście, już podczas sobotniej czasówki pogoda zaczęła się stabilizować i większość zawodnicy skorzystała z opon typu slick.

W kategorii Mini Rok tym razem rywalizowało 23 zawodników, a zawody przebiegały pod znakiem pojedynku Jana Galeji (AK Leszczyński) z Maciejem Szyszko (AK Morski). Galeja wygrał oba finałowe biegi i podobnie jak poprzednio w Bydgoszczy, triumfował w obu rundach Rok Cup Poland. Drugie miejsce zarówno w VII, jak i w VIII rundzie zajął Szyszko, który był najszybszy w dwóch wyścigach, a trzecie Litwin Gustas Grinbergas (SPSK Motokart Suwałki). Coraz ciekawiej robi się klasyfikacji generalnej tej kategorii. Przewaga dotychczasowego lidera Szyszki (436 pkt.) nad Galeją (432) stopniała do zaledwie 6 punktów, więc podczas kolejnych rund zapowiada się arcyciekawa walka o zwycięstwo. Trzecią lokatę w punktacji zajmuje Kamil Donicz, który zgromadził 386 punktów.

Pierwszy dzień w klasie Junior Rok należał do Jakuba Masztalerza (AK Leszczyński), który odniósł dwa zwycięstwa. Drugą lokatę zajął Wiktor Weleziński (BTM Bydgoszcz), a trzecią Dominik Zając (WallRav). Nazajutrz Masztalerz musiał zadowolić się najniższym miejscem na podium, a przed nim sklasyfikowano Welezińskiego i triumfatora Mateusza Pyłkę (AK Polski), który po czwartej pozycji pierwszego dnia, w powtórce zdobył komplet punktów. Punktację po VIII rundach otwiera Masztalerz (416 pkt.), drugi jest Pyłka (364), a trzeci Michał Kasiborski (353).

Z kolei rywalizację w Senior Rok zdominował Jan Krencisz (AK Wielkopolski), wygrywając wszystkie cztery wyścigi. Z powodu startów za granicą lider klasyfikacji opuścił poprzednie zawody w Bydgoszczy i choć zapowiada jeszcze jedna absencję w krajowej serii, wydaje się niemal pewnym kandydatem do końcowego zwycięstwa. W Toruniu podczas VII rundy drugi był Jakub Korbela (AK Radomski), a trzeci Andrius Gelzinis (UT Racing), natomiast podczas VIII rundy za Kreciszem sklasyfikowano Mateusza Witkowskiego (AK Toruński) i Korbela. W punktacji tej kategorii prowadzi Krecisz (445 pkt.) przed Witkowskim (392) i Korbelem (341).

W klasie Super Rok pierwszego dnia triumfował Sławomir Murański (TMSM Sparta Wrocław), drugi był Wojciech Stadnik (WalRav), a trzeci Adrian Marcinkiewicz (AK Duet Zielona Góra). W powtórce górą był Marcinkiewicz, któremu na podium towarzyszyli Murański i Stadnik. Murański (469 pkt.) prowadzi w klasyfikacji sezonu, drugie miejsce zajmuje Stadnik (418, a trzecie Marcinkiewicz (357).

Ciekawe pojedynki oglądano w kategorii Baby Rok, dla najmłodszych zawodników w wieku 8-10 lat. Tym razem najwyższą formę zademonstrował Karol Pasiewicz (AK Wielkopolski), który wygrał obie rundy. Na podium VII rundy stanęli także Kamil Grabowski (Hawi Racing Team) i Marcel Skotarczak (BTM Bydgoszcz). Z kolei w klasyfikacji VIII rundy za Pasiewiczem sklasyfikowano Aleksandra Klimaszewskiego (ST Racing Koszalin) i Grabowskiego. W punktacji Baby Roka pierwszą lokatę zajmuje Oliwier Pyłka (409 pkt.), drugą Klimaszewski 385), a trzecią Grabowski (377). Na czwartej pozycji widnieje Pasiewicz (350).

Kolejne zawody cyklu Rok Cup Poland odbędą się w dniach 12-13 lipca na Torze Poznań.