Akcja profilaktyczna "Jednośladem bezpiecznie do celu" ma na celu uświadomienie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, co rodzi dla nich liczne zagrożenia.

 Foto: Policja

Policja przypomina, że drogi są dla wszystkich - korzystając z niej, mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki, takie jak przestrzeganie przepisów prawa, a w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Kierującym jednośladami - nie tylko motocyklami, lecz także rowerami, czy elektrycznymi hulajnogami - zwraca uwagę także na poprawną sygnalizację zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa. Apeluje również o to, aby zadbać o bycie widocznym na drodze.

Jak dowiedział się dziennik.pl w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, policjanci na oku będą mieli nie tylko kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, i hulajnogami elektrycznymi, ale także kierowców samochodów.

W działaniach wezmą udział drony, które będą wychwytywać wykroczenia z powietrza, a także nieoznakowane radiowozy, w tym grupy Speed.

 Foto: Policja

Jak informuje policja, akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu” organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z firmą Screen Network S.A., która wyemituje spoty na swoich ekranach i kurtynach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych. Działania potrwają do 22 czerwca br.