Nazwa najwyraźniej zobowiązuje, bo Leon to samochód, który ma zdecydowanie lwi pazur. Dynamiczne i ostre linie przypominają o sportowym zacięciu tego modelu, a zgrabna sylwetka przywodzi na myśl drapieżnika. Producenci zadbali tu o detale, takie jak przednie pełne refl ektory LED, a także LED-y w światłach tylnych i lusterku. Możemy również zdecydować się na wersję z efektownymi alufelgami czy imponującym panoramicznym dachem. Warto, bo wygląda to naprawdę dobrze.

Ciche i komfortowe wnętrze nowego SEAT-a również okazuje się przyjemne dla oka. Co więcej, design idzie tu w parze z funkcjonalnością. To samochód, do którego po prostu wsiadamy i jedziemy, jak byśmy znali go od lat, instynktownie wiedząc, gdzie co zamontowano. Tę intuicyjność warto docenić, zwłaszcza że Leon naszpikowany jest nowoczesnymi technologiami. Mimo to jego obsługa jest banalnie prosta.

Kolejna zaleta: dobrej jakości materiały wykończeniowe – nawet w podstawowym wyposażeniu Leona. Trzeba także przyznać, że jak na kompakt nowy SEAT zapewnia bardzo dużo miejsca dla pięciu pasażerów. Jest też pakowny – na tyle, że sprawdzi się w roli samochodu na rodzinne wakacje.