Sébastien Loeb Rally Evo to nowa pozycja dla fanów sportów motorowych. Sygnowany nazwiskiem jednego z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych Sébastiena Loeba – wielokrotnego mistrza świata oraz uczestnika wyścigu Le Mans i zawodów z cyklu Race of Champions – nowy symulator rajdów oddaje w stu procentach atmosferę i emocje towarzyszące załogom w trakcie zawodów.

Za powstanie gry odpowiada włoskie studio Milestone, mające na koncie tak znane serie wyścigowe, jak Screamer, MotoGP, SBK: Superbike World Championship i WRC: FIA World Championship. Tytuł wydany w Polsce z polskim tłumaczeniem przez cda.pl jest dostępny na komputery PC (119,99 zł) oraz konsole ósmej generacji (PS4 (209,99 zł) i Xbox One (209,99 zł)). Premiera odbyła się 29 stycznia 2016 roku.

Nowa gra koncentruje się przede wszystkim na klasycznych rajdach samochodowych i pozwala wcielić się w początkującego kierowcę rajdowego, który stara się zwrócić na siebie uwagę mistrza. Począwszy od udziału w lokalnych zawodach, aż do rywalizacji o najważniejsze trofea świata, wspinamy się po szczeblach rajdowej kariery, mając za swojego mentora samego Sébastiana Loeba. W grze dostępny jest także unikalny tryb kariery szlakiem Loeba – gracze mogą poznać historię najbardziej utytułowanego kierowcy rajdowego wszech czasów.

Na potrzeby gry twórcy odwzorowali ponad 300 km dróg, bazując na najbardziej znanych i najpiękniejszych odcinkach specjalnych z całego świata. W grze możemy wziąć udział w klasycznych rajdowych OS-ach, ale także w zawodach RallyCross, czy wyścigach górskich Pikes Peak.

Wielkim atutem gry jest duży wybór samochodów. Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt marek samochodów ponad 20 producentów, wśród których znalazły się nie tylko pojazdy znane z współczesnych tras rajdowych, ale także modele, które tworzyły historię rajdów samochodowych począwszy od lat 50-tych ubiegłego wieku. Nie zapomniano także o możliwości ich modyfikacji, tuningu i ustawieniach auta.

Głównym celem producentów ze studia Milestone był odwzorowanie realizmu gry, pozwalający odtworzyć prawdziwe wrażenia z jazdy po różnych nawierzchniach i w różnych warunkach pogodowych. W połączeniu z next-genową oprawą graficzną, Sébastien Loeb Rally Evo na komputerach PC pretenduje do miana prawdziwego symulatora rajdów samochodowych. Do zabawy zachęca dodatkowo rozbudowany tryb wieloosobowy, pozwalający na rywalizację z innymi domorosłymi kierowcami rajdowymi z całego świata.

Cechy gry:

300 km prawdziwych tras (największa gra rajdowa i rallycross obecnej generacji)

8 różnych wyścigów (Monaco, Szwecja, Meksyk, Włochy, Finlandia,

Australia, Francja, Walia)

64 odcinki specjalne

Oficjalna trasa Pikes Peak Hill Climb

Ponad 16 producentów samochodów

Ponad 50 modeli samochodów

Tryby gry:

Tryb wyścigu: Od jednego etapu po cały wyścigowy tydzień łącznie z rajdami terenowymi i Pikes Peak

Kariera: Zajmij pierwsze miejsce w Klasyfikacji Światowej, odblokuj wszystkie główne wydarzenia Sebastiena Loeba i stań się nowym Mistrzem Świata w rajdach terenowych.

Poznaj karierę Sebastiena Loeba: Przeżyj na nowo emocjonujące zwycięstwa legendarnego kierowcy rajdowego z lat 1998 – 2013.

Wieloosobowy tryb sieciowy: Ścigaj się z 16 kierowcami w trybie rajdów terenowych albo dołącz do 6 graczy w wyścigach rallycross.